vordering ten dele is toegewezen. Er werd door de eisende partij beroep aangetekend. Een tweede geschil dat werd behandeld was een zogenaamd huurgeschil tussen een exploitant/eigenaar van een bioscoopgebouw en zijn huurster. Aan het einde van het ver slagjaar was er nog geen uitspraak. Raad van Beroep Voorzitter: Mr. W. L. van der Kolf; plaatsver vangend voorzitter: Mr. P. Y. Hondius. Eerste Kamer: H. Miedema en Drs. C. A. Vos kuil, leden-bioscoopexploitanten; J. Arkenbout en R. Wijsmuller, leden-tilmverhuurders; Tweede Kamer: Mr. P. A. Meerburg en Drs. J. Ph. Wolft, leden-bioscoopexploitanten; W. He melraad en Drs. W. J. A. van Roosmalen, leden-filmverhuurders. In het verslagjaar werd één hoger beroep aan hangig gemaakt, maar nog niet behandeld. Nationale Herdenking De nationale herdenking vond in 1982 plaats op dinsdag. Evenals in voorgaande jaren heeft het Hoofdbestuur de leden verzocht op pas sende wijze rekening te houden met het ka rakter van de herdenkingsavond. Er is de leden-bioscoopexploitanten met name geadviseerd op deze avond tussen 18.00 en 21.00 uur de lichtreclame niet te ontsteken. Aangezien er op feestdagen geen filmvervoer plaatsvindt, heeft het Hoofdbestuur enige speelweken doen afwijken van het gebruikelij ke schema van donderdag tot en met woens dag. In Memoriam In het verslagjaar overleden de hierna vermel de bedrijfsgenoten: A. van Bloemendaal, oud-directeur van bio scoopreclamebedrijf Actieffilm te Groningen; H. C. Bruin, mede-directeur van Badhotel Bruin B.V. te Vlieland; L. van Dommelen, voor malig directeur van Jogchem's Theaters N.V. te Amersfoort; Mevr. M. C. C. J. Heinstman- Wilson, voormalig exploitante van Winston Theater te Hoorn; J. S. Karpes, oud-exploitant van het Olympia Theater te 's-Gravenhage; W. P. Koorevaar, mede-directeur van B.V. Mij. tot Exploitatie van een Bioscoopbedrijf voorheen J. H. Koorevaar te Sliedrecht; D. J. van Leen, oud-directeur van filmverhuurkantoor Euro- Centrafilm B.V. alsmede oud-exploitant van bioscopen te Dordrecht en Amstelveen; J.J. ter Linden, oud-directeur van filmverhuurkan toor N.V. City Film alsmede van N.V. Mij. tot Exploitatie van het City Theater te 's-Graven hage; J. van Rhijn, vennoot van v.o.f. Scala Theater te Doetinchem. Filmvervoer Krachtens de Bondsvoorwaarden vindt de ver zending van het filmmateriaal zowel door de bioscoop-exploitanten als de filmverhuurders plaats door middel van een door het Hoofd bestuur aan te wijzen vervoersdienst. In het verslagjaar is het collectieve film- transport wederom verzorgd door Van Gend Loos. De verzending geschiedt steeds in de nacht van woensdag op donderdag via een groot aantal lijnen, die zich over het gehele land uitstrekken, waarbij Utrecht als overslag plaats geldt. Er hebben zich in het verslagjaar weinig pro blemen voorgedaan en er kan worden gesteld, dat het vrij gecompliceerde en omvangrijke filmtransport in het algemeen op zeer bevredi gende wijze is verlopen. 34

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 36