Het Bondsbureau Algemeen Het Bondsbureau fungeert als algemeen se cretariaat van de organisatie. Er worden se- cretariaatswerkzaamheden verricht voor een groot aantal besturen en commissies die in Bondsverband opereren. Het Bondsbureau treedt tevens op als secretariaat van instellin gen, waarmede de Bond betrekkingen onder houdt, zoals de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films en de Stichting voor Oplei ding van Technisch Bioscooppersoneel. De werkzaamheid voor het Productiefonds is ook dit jaar toegenomen. Directie en medewer kers van het Bondsbureau zijn als uitvloeisel van hun Bondstaak betrokken bij de werk zaamheden van andere instellingen en organi saties en hebben verder schriftelijke en mon delinge contacten van zeer uiteenlopende aard, welke contacten voortvloeien uit de cen trale positie van de Bond. Uit hoofde van deze positie treedt het Bondsbureau ook op als in lichtingenbureau omtrent allerlei aangelegen heden onze sector betreffende. Het Bondsbu reau verzorgt de centrale administratie van de afrekenstaten van de bioscopen. Deze admi nistratie heeft betrekking op omstreeks 50.000 afrekenstaten per jaar en vindt plaats met het oog op de inning van de Bondscontri butie en Bumabijdragen, alsook in verband met de bij reglement geregelde recettecontro le van de bioscopen. De gegevens die op de afrekenstaten zijn vermeld, worden tevens aangewend ten behoeve van de Bondssta tistiek. Daarnaast dienen deze gegevens ook als bron van statistiek ten dienste van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het Bondsbureau verricht voorts toezichthou dende en uitvoerende taken, die samenhan gen met de functionering van statuten en re glementen. Verder houdt het Bondsbureau zich bezig met de interne en externe voorlichting in de vorm van jaarverslagen en circulaires, als ook door de verstrekking van informaties ten behoeve van de publiciteitsmedia. Wat dit laatste aangaat dient ook het maandelijks ver schijnende Bondsorgaan 'Film' te worden ge noemd en het wekelijkse persbericht. Eind 1982 waren op het Bondsbureau 25 per sonen werkzaam, onder wie een aantal partti me krachten. Het Bondsbureau stond onder leiding van de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen. In secretariaatsfuncties waren eind 1982 werkzaam de dames Mr. C. A. Krietemeyer en M. C. Snijder van Wissenkerke en de heren L. Claassen, B. J. Eldering, A. C. Nieuwland en H. J. A. Tijssen. De overige secretariaatsme dewerkers waren de dames Ch. H. M. de Bont, S. H. Dilg-Timmermans en C. M. Schlatter- Burkels. Als hoofd van de administratie en de Recettecontroledienst fungeerde de heer A. M. A. de Haan, registeraccountant. Hij werd daarbij geassisteerd door de dames R. J. C. Meulenberg en Th. Geerken-Van der Vlies, als mede de heren J. L. Koolbergen, F. J. M. Per- quin, J. C. Tadixz en Th. F. G. Vermeulen. De heer A. Hovenier fungeerde wederom als technisch inspecteur. Op de afdelingen post kamer en archief waren werkzaam de heren J. A. Nijhof, P. van der Baaren en F. J. Scheffer. De functie van telefoniste werd voor het groot ste deel van de week vervuld door mevrouw S. Ch. Delorme-Bierling en voor het resterende deel van de week door mevrouw C. H. L. Heide-Michielsen. De huishoudelijke dienst werd gevormd door de heer en mevrouw A. Kool, hierin bijgestaan door mevrouw J. C. Schoute-van Kalsbeek. Werkzaamheden Recettecontroledienst De Recettecontroledienst heeft de taak om toezicht uit te oefenen op de entreebewijs verstrekking voor filmvertoningen in biosco pen, alsmede de terzake van die vertoningen door de leden-bioscoopexploitanten gedane recetteverantwoordingen; een verantwoor ding, die berust op het reglementaire voor schrift, dat filmhuur voor elke hoofdfilm in een procentuele verhouding dient te staan tot de onderhavige vertoningsopbrengst. In het Reglement op de Recette-administratie zijn de voorwaarden vervat, waaraan de leden-bioscoopexploitanten gehouden zijn omtrent de herkomst der aan het publiek te verstrekken entreebewijzen en de opbrengst verantwoording bij de verkoop eraan. 35

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 37