Op deze basis voert de Recettecontroledienst zaalcontroles uit tijdens bioscoopvoorstellin gen en administratieve controles in de recette-administraties van de bioscopen. Daarbij richt de zaalcontrole zich voorname lijk op de interne organisatie rond kassabe- heer en entreebewijsverstrekking en toetst het administratieve onderzoek in hoofdzaak de volledigheid en juistheid van recetteverant woordingen uit de beweging van verkregen en verkochte entreebewijzen. Terwijl beide typen van onderzoek tot ver in het verslagjaar steeds in eigen beheer werden uitgevoerd, is de pensionering in september 1982 van de onderhavige buitendienstfunctio naris, de heer J. L. Koolbergen, voor het Hoofdbestuur de aanleiding geweest om te besluiten tot een gewijzigde opzet van de uit voering der controlewerkzaamheden; deze zal er in bestaan, dat voortaan de zaalcontroles zullen plaatsvinden door inschakeling van de externe accountants van de Bond en dat de administratieve onderzoekingen op het Bonds bureau worden gecentraliseerd en zullen wor den uitgevoerd door de financiële administra tie van de Bond. Algemeen Bedrijfsreglement en de Bonds voo rwaarden. De werkzaamheden van de technische dienst worden door het bedrijf over het algemeen ze ker als positief ervaren, getuige het feit dat de inspectie dikwijls als een gewaardeerde vraagbaak voor talrijke technische problemen wordt geraadpleegd. Het valt dan ook te be treuren dat het Hoofdbestuur in het kader van onvermijdelijke bezuinigingsmaatregelen zich genoodzaakt heeft gezien om tegen het einde van het verslagjaar bekend te maken dat deze dienst, althans in de bestaande vorm, in het komende jaar zou moeten worden opgeheven. Technische dienst Er zijn in 1982 door de technisch inspecteur, de heer A. Hovenier, 422 (476) technische controles uitgevoerd. Dit aantal is wat lager dan in 1981 omdat de technisch inspecteur re gelmatig werd betrokken bij bouw-aanvragen en bij werkzaamheden van het Opleidings instituut op het gebied van het herschrijven van de verschillende cursussen. Het is name lijk de opzet om deze cursussen zoveel moge lijk aan te passen aan de dagelijkse praktijk in het bioscoopbedrijf. In 52 gevallen (63 in 1981) betrof het controles waarbij het ging om de verbetering van de bestaande outillage, waaronder nieuwbouw, renovatie of belangrij ke veranderingen in de bioscoop-inrichting. Evenals in het voorgaande jaar leek het er op dat het aantal filmbeschadigingen een afne mende tendens vertoont hetgeen een verheu gend verschijnsel kan worden genoemd. Op deze plaats zij voor de goede orde nog eens herhaald dat de technische controles plaatsvinden op grond van bepalingen van het 36

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 38