Afdeling Bioscoopexploitanten 39 Inleiding Helaas moet zonder voorbehoud worden geconstateerd dat 1982 voor het Nederlandse bioscoopbedrijf een zeer improductief jaar is geweest. Het bezoek daalde van 26.683.565 in 1981 naai 22.005.716 bioscoopgangers in het verslagjaar, een da ling derhalve van 17,5%. Een soortgelijk beeld geeft de vergelijking van de bruto-recettes van beide jaren te zien van 212.808.967,— in 1981 naar f 188.935.899,— in 1982, een teruggang van 11,2%. Overigens kan met gro te waarschijnlijkheid worden aangenomen dat de terug gang niet geheel van structurele aard is geweest. Een eenmalige - concentratie van negatieve factoren speel den zich juist in het verslagjaar af. Men denke alleen maar aan de voor Nederland uitzonderlijk lange en warme zomer. Ledenvergaderingen en -activiteiten Eén van de meest belangrijke onderwerpen voor de Bond en dus ook voor de Afdeling Bioscoopexploitanten was de benoeming van een nieuwe Bondsvoorzitter, de Afdeling heeft aan deze materie twee buitengewone ledenverga deringen gewijd op 19 januari, waarbij in eerste instantie alleen het besluit werd genomen te opteren voor een voorzitter uit eigen gelederen, tegen het aantrekken van een buitenstaander en vervolgens op 2 februari, waar de afdeling zich met grote meerderheid uitsprak voor het steunen van de kandidatuur van Drs. J. Ph. Wolff. Op 15 juni vond de jaarlijkse algemene ledenvergadering plaats. Aldaar werden de jaarstukken van de Afdeling Bio scoopexploitanten goedgekeurd. Teven diende te worden voorzien in een aantal bestuurs- vacatures. In de categorie A werd bij enkele kandidaatstelling be noemd de heer A. Denker, die hiermee de heer M. van Praag opvolgde. De heer R. H. Gerschtanowitz werd bij enkele kandidaatstelling opnieuw benoemd. De heer B. F. M. A. Schiphorst werd bij enkele kandi daatstelling benoemd in de vacature ontstaan door het af treden van de heer L. van Praag in de-categorie B. Drs. J. Ph. Wolff werd bij enkele kandidaatstelling herbe noemd voor de categorieën A/B. In de categorie C waren drie vacatures, ontstaan door het aftreden van Drs. M. Sanders, alsmede door het periodiek aftreden van de heren H. Miedema de Drs. O A. Voskuil. Uit de stemming volgde benoeming, respectievelijk her benoeming van de heren W. van Dommelen, H. Miedema en Drs. C. A. Voskuil. In de categorie D werd bij enkele kandidaatstelling herbe noemd de heer V. N. Reumer en in de categorieën C/D vond eveneens bij enkele kandidaatstelling herbenoeming plaats van de heer H. Holman. Tijdens deze vergadering vond tevens behandeling plaats van de financiële stukken van de Bond. Tijdens deze ver gadering werd wederom duidelijk dat de bioscoopexploi tanten gaarne een andere lasten(contributie)verdeling tot stand zagen komen. Overigens ging de vergadering wel akkoord met het voor stel van het Hoofdbestuur tot vaststelling van wijziging van het Contributiereglement en het Reglement inzake Filmexploitatierechten. Tevens werden niet-bindende aanbevelingen verstrekt aan het Hoofdbestuur terzake van herbenoeming van de hoofdbestuursleden R. H. Gerschtanowitz en Drs. J. Ph. Wolff. Tijdens deze vergadering werd eveneens ter sprake ge bracht een actie van de Bond van Adverteerders ter redu cering van de bioscoopreclametarieven, omdat naar de mening van de adverteerders zowel bezoekersbereik als vertoningscondities niet adequaat genoeg zouden zijn. Dit heeft geresulteerd in eerste instantie in het achterwe ge laten van een prijsverhoging en in het toezeggen dat jaarlijks een onderzoek zal worden uitgevoerd naar het bereik van de reclamefilmvertoningen. Het is uiteraard van belang dat de leden de reclamefilms op zo optimaal mogelijke wijze in hun theaters vertonen, zeker gezien het belang van de reclame-inkomsten binnen de totale exploitatie-opzet. Tenslotte vond op 7 december een buitengewone leden vergadering plaats. De vergadering ging akkoord met het voorstel van het Hoofdbestuur Drs. J. Ph. Wolff te benoe men tot Bondsvoorzitter. Teven dienden twee niet-bindende aanbevelingen aan het Hoofdbestuur te worden gedaan terzake een tweetal va catures, ontstaan in het Hoofdbestuur. Na stemming werd besloten het Hoofdbestuur te adviseren tot benoe ming over te gaan van de heren A. Denker en J. van Dom melen. Gedurende het verslagjaar werd het Bestuur wederom geconfronteerd met een aantal vacatures. In de categorie A trad de heer R. H. Gerschtanowitz af en in de categorie A/B werd afscheid genomen van Drs. J. Ph. Wolff, die in december werd benoemd tot Bondsvoorzitter en derhalve reglementair geen deel meer uit kon maken van het bestuurscollege van de Afdeling Bioscoopexploitanten. Aan het eind van het verslagjaar was in deze vacature nog niet voorzien. Gedurende het gehele jaar werd ook de Afdeling Bio scoopexploitanten veelvuldig geconfronteerd met het ver schijnsel van de illegale video-handel. Aangezien dit ech ter in zijn totaliteit de gehele Bioscoopbond regardeert, zal hierop in het bestek van dit afdelingsverslag niet nader worden ingegaan. Dagelijks Bestuur en Bestuur Het Dagelijks Bestuur kwam gedurende het verslagjaar negen keer bijeen: op 6 januari, 13 januari, 11 februari, 3 maart, 17 maart, 8 april, 2 juni, 8 juni en 1 december. Het Bestuur kwam twee keer bijeen: op 13 mei en 1 decem ber. Ook dit jaar was een groot aantal vergaderingen gewijd aan de CAO-onderhandelingen in nauwe samenwerking met de leden-werkgevers binnen de Sociale Commissie, met name de vergaderingen van 13 januari, 17 maart, 8 april en 2 juni. Deze materie werd door het Bestuur be handeld tijdens de vergadering van 13 mei. De DB-vergadering van 11 februari was gemeenschappe lijk met het Bestuur van de Afdeling Filmverhuurders. Als enige agendapunt werd behandeld de opvolging van de Bondsvoorzitter. Tenslotte werd zowel door Dagelijks Bestuur als Bestuur uitvoerig aandacht besteed aan het voorstel van het Hoofdbestuur tot het instellen van een (nieuw) Diploma reglement. Het Hoofdbestuur werd medegedeeld dat on der voorbehoud van een aantal wijzigingen en toevoegin gen men in principe zich kon verenigen met het instellen

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 40