40 van een dergelijk reglement, zeker omdat juist in de prak tijk telkenmale blijkt dat over de toepassing van gebruik van Bondsdiploma's grote verwarring ontstaat. Aan het eind van het verslagjaar was nog geen definitief voorstel van het Hoofdbestuur hieromtrent ontvangen. Het Dagelijks Bestuur hield zich ook in 1982 bezig met ad visering aan de Commissie Nieuwe Zaken hoewei in veel mindere mate dan dit in vorige jaren het geval was. Ten aanzien van de aanvraag tot zes nieuwe bioscopen in 's-Hertogenbosch, ingediend door Jogchem's Theaters te Bunschoten werd een negatief advies uitgebracht, welk advies ook bij de behandeling door de Commissie Beroep Nieuwe Zaken werd gehandhaafd. Het Dagelijks Bestuur adviseerde eveneens negatief ter zake van de aanvraag voor een bioscoop in Arnhem, inge diend door Filmtrust B.V. Gunstige adviezen werden verstrekt ten aanzien van een aanvraag tot vestiging van een bioscoop in Beneden- Leeuwen, ingediend door de heer A. Q. J. Oorthuis en ten aanzien van de vestiging van drie bioscopen in Almere- Stad, ingediend door Bioscoop Exploitatie Lelystad B.V. De Commissie Nieuwe Zaken werd eveneens geadvi seerd toestemmeing te verlenen aan de heer B. W. Vije voor vestiging van een bioscoop in Borne, aan de Firma City Theater Delfzijl voor uitbreiding met één theater en aan Bioscoopexploitatie J. M. Punt B.V. voor uitbreiding van het complex in Heerhugowaard met één bioscoop. Zowel de Commissie Nieuwe Zaken als de Commissie Be roep Nieuwe Zaken namen in alle gevallen beslissingen, die niet afweken van de adviezen van het Dagelijks Bestuur. Aantal Bioscopen Kon in voorgaande jaren telkenmale een duidelijke groei van het Nederlandse bioscooppark worden geconsta teerd (in 1981 nog een stijging met 30 bioscopen), in 1982 was uitsluitend een stabilisatie vast te stellen. Naast de opening van elf bioscopen werden gedurende het verslag jaar zeven theaters gesloten. Derhalve groeide het bio scoopbestand slechts met vier theaters. Geopend werden de bioscopen: Movie Skoop te Heeren veen; Bioscoop Meerzicht te Zoetermeer; Centraal 2 te Geertruidenberg; De Akker in Beneden-Leeuwen; het Royal Theater 2 te Weert; Euro Cinema 2 te Hilversum; Alpha 2 en 3 te Lelystad; Cine-Tap te Borne; City 2 te Delf zijl en Metro 3 te Heerhugowaard. Dat wil zeggen dat de uitbreiding zich voornamelijk con centreerde in de categorie C: acht bioscopen. Eén nieuwe bioscoop kwam er in de categorie B bij en 2 in de catego rie D. Per categorie kwam het bezoekcijfer in A uit op 85,7% ten opzichte van 1981, in B 81,9%, in C 82,6% en in D 76,8%. Het aandeel per categorie in de totale bruto-recette was in 1982: 31,6% (in 1981: 30,7%) 40,8% (in 1981: 40,7%) 22,7% (in 1981: 23,2%) 4,9% (in 1981: 5,4%) Het procentuele aandeel per categorie in het totale bio scoopbezoek was als volgt: A: 28,7% (in 1981: 27,3%) B: 37,2% (in 1981: 37,6%) C: 22,6% (in 1981: 22,8%) D: 11,5% (in 1981: 12,3%) In de indeling in categorieën traden in 1982 de volgende wijzigingen op: Aan de categorie C werden een drietal gemeenten toege voegd, die daarvóór waren ingedeeld in de categorie D: Borger (Drouwen), Katwijk aan Zee en Leerdam. Aan de categorie D werden toegevoegd de C-gemeenten Amstelveen, Bussum, Kerkrade en Loon op Zand (Kaats heuvel) alsmede de nieuw ingeschreven gemeente Beneden-Leeuwen. Uitgeschreven werden de gemeenten: Bergen (N.H.), Fra- neker en Mill, alle vanuit de categorie D. Tenslotte dient helaas melding te moeten worden ge maakt van het overlijden van een aantal leden, respectie velijk oud-leden van de Afdeling Bioscoopexploitanten ge durende het verslagjaar: H. C. Bruin, mede-directeur van Badhotel Bruin B.V. te Vlieland; L. van Dommelen, voor malig directeur van Jogchem's Theaters B.V.; Mevrouw M. C. C. J. Heinstman-Wilson, voormalig exploitante van het Winston Theater te Hoorn; J. S. Karpes, oud- exploitant van het Olympia Theater te 's-Gravenhage; W. P. Koorevaar, directeur van B.V. Mij. tot Exploitatie van een Bioscoopbedrijf v/h J. H. Koorevaar te Sliedrecht; D. J. van Leen, oud-exploitant van bioscopen te Dordrecht en Amstelveen; J. J. ter Linden, onder andere oud- directeur van N.V. Mij. tot Exploitatie van het City Theater te 's-Gravenhage en J. van Rhijn, vennoot van v.o.f. Scala Theater te Doetinchem. M. C. Snijder van Wissenkerke Secretaris. Gesloten werden de theaters: Stadsschouwburg Bio scoop te Umuiden; Royal '70 en Royal op Zolder te 's- Gravenhage; Cinema Schinkel te Purmerend; Musis Sa- crum te Waalwijk; Camera te Leiden en Royal in Mill. De sluitingen vonden plaats evenredig verdeeld over de vier categorieën: twee in A, een in B, twee in C en twee in D. Ook het aantal reisbioscoopexploitaties liep in 1982 met één exploitatie terug naar tien bedrijven. Aan het eind van het verslagjaar beschikte ons land over 557 bioscopen. Algemeen Eerder in dit verslag is al melding gemaakt van de daling zowel in bioscoopbezoek als van de bruto-recette.

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 41