14 Uitkeringen aan oud-werknemers Ingevolge besluit van de algemene ledenvergadering van 1957 is in 1984 aan een drietal oud-werknemers respectievelijk hun weduwen een uitkering uit de Bondskas verricht. De betrokkenen kwamen indertijd wegens hun leeftijd niet meer in aanmerking voor uitkeringen uit het bedrijfspensioenfonds. Krachtens besluit van de Bondsraad worden de uitkeringen aan de prijsontwikkeling aangepast. Eretekens Het Bestuur heeft in 1984 43 zilveren eretekens verstrekt aan personen die gedurende 10 jaar bij een zelfde onderneming in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf in dienst zijn geweest. Er werden 20 zilveren spelden uitgereikt aan mannelijke werknemers en 23 zilveren brochettes aan vrouwelijke werk nemers. Voorts werden 8 gouden eretekens verleend aan personen die gedurende 2? jaar bij eenzelfde onderneming in de bedrijfstak zijn geweest. Er werden 5 gouden spelden uitgereikt aan mannelijke werk nemers en 3 gouden brochettes aan vrouwelijke werknemers. Aan één mannelijke werknemer, die 40 jaar bij eenzelfde onderneming had gewerkt, werd de gouden speld met diamant uitgereikt. Reglement op het Naamregister In 1984 werden 137 titels voor hoofdfilms ter inschrijving in het Naamregister aangeboden. Van de ingeschreven filmnamen werden er 17 gewijzigd. Nationale herdenking De nationale herdenking vond in 1984 plaats op vrijdag 4 mei. Evenals in voorgaande jaren heeft het Hoofdbestuur de leden verzocht op passende wijze rekening te houden met het karakter van de herdenkings avond Er is de leden-bioscoopexploitanten met name geadviseerd op deze avond tussen 18.00 en 21.00 uur de lichtreclame niet te ontsteken. Arbi trage Er zijn in 1984 8 geschillen aanhangig gemaakt bij de Commissie van Geschillen, terwijl één geschil daterend uit 1983 nog niet was afgehandeld. Er zijn twee zittingen gehouden waarbij in drie geschillen een uitspraak is gedaan; één geschil werd ingetrokken en vier geschillen zijn - afgezien van een schriftelijke voorbehandeling - nog niet in een zitting van de Commissie van Geschillen aan de orde geweest. Na enige mutaties in de loop van het jaar hadden per eind 1984 zitting in de Commissie de heren: Mr.H.C.Bitter, voorzitter, J.van Dommelen, E.J.Katz, R.L.Paerl, F.Rasker en V.N.Reumer. Als secretaris fungeerde de heer L.Claassen. De Raad van Beroep kwam in 1984 niet bijeen. Het Bondsbureau Het Bondsbureau fungeert als algemeen secretariaat van de organisatie. Het verricht tevens secretari- aatswerkzaamheden ten behoeve van enige instellingen, waarmede de Bond betrekkingen onderhoudt, zoals de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films, de Stichting voor Opleiding van Technisch Bioscoop personeel en de Stichting Video Veilig. Bovendien verzorgt het Bondsbureau de administratie van de af rekenstaten van de bioscopen, onder meer met het oog op de vaststelling van de Bondscontributie en de BumabijdragenDe aldus verkregen gegevens worden tevens aangewend ten behoeve van de Bondsstatistiek en ten dienste van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het Bondsbureau stond onder leiding van de Bondsdirecteur, de heer J.Th.van Taalingen. De dagelijkse leiding berustte bij de heer HJ.A.Tijssen als Algemeen Secretaris van het bureau. In 1984 werden voorts secretariaatsfuncties vervuld door mevrouw DrsJ.B.Stroink, die geheel werkzaam is ten behoeve van het Productiefonds voor Nederlandse Films, en de heren L.Claassen, B.J.Eldering en F.van der Putte. De overige secretariaatsmedewerkers waren de dames Ch.H.M.de Bont, S.H.DiIg-Timmermans en C.M.Schlatter- Burkels. Als hoofd van de administratie fungeerde de heer Ch.W.A.Hei slootregisteraccountantHij werd hierbij geassisteerd door de dames R.J.C.Meulenberg en Th.Geerken-van der Vlies, alsmede de heren F.J.M.Perquin en J.C.Tadixz. Op de afdelingen postkamer, reproduktie en archief waren werkzaam de heren J.A.Nijhof en P.van der Baaren, die daarnaast ook betrokken zijn bij een aantal andere werkzaamheden. De functie van telefoniste werd voor het grootste deel van de week vervuld door mevrouw S.Ch.Delorme- Bierling en voor het resterende deel van de week door mevrouw C.H.L.Heide-Michielsen. De huishoudelij ke dienst werd gevormd door de heer en mevrouw A.Kool, hierin bijgestaan door mevrouw J.C.Schoute-van Ka 1sbeek.

Jaarverslagen | 1984 | | pagina 15