4 NEDERLANDSE FILMPRODUKTIE Speel f ilms In 1984 zijn er 12 Nederlandse speelfilms in première gegaan, waaronder één jeugdfilm. De succesvolste films waren "Ciske de rat" van Sigma Films B.V. en "Schatjes" van Movies Filmproductions B.V. In volgorde van premièredatum volgt hieronder een overzicht van de in 1984 nieuw uitgebrachte Nederlandse speelfilms: 1. 'Schatjes'; premièredatum 9 februari; produktie Movies Filmproductions B.V. 2. 'Moord in extase'; premièredatum 16 februari; produktie Maggan Films B.V. 3. 'De Stille Oceaan'; premièredatum 15 maart; produktie De Eerste Amsterdamse Film- associatie van 1980. 4. 'Ciske de rat'; premièredatum 29 maart; produktie Sigma Film- productions B.V. 5. 'De witte waan'; premièredatum 19 april; produktie Cineproduktie B.V. 6. 'La Place de la Bastille'; premièredatum 10 mei; produktie MGS Film Amsterdam B.V. 7. 'U bent mijn moeder'; premièredatum 30 augustus; produktie Koöperatieve Vereniging Het Werkteater u.a./ N.D.R. 8. 'De schorpioen'; premièredatum 12 september; produktie Movies Filmproductions B.V. 9. 'De grens'; premièredatum 19 september; produktie De Eerste Amsterdamse Filmassociatie van I98O. 10. 'Een dagje naar het strand'; premièredatum 20 september; produktie Coöperatieve Vereniging Rust Vreugd 11. 'Gebroken spiegels'; premièredatum 26 september; produktie Sigma Filmproductions B.V. 12. 'Overvallers in de dierentuin', premièredatum 14 juli; produktie Cine/Vista B.V. (jeugdfilm). Aan het einde van het jaar waren dertien speelfilms (inclusief twee jeugdfilms) in produktie respec tievelijk in voorbereiding. Op de begroting van het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur was voor 1984 een bedrag van 6.370.000.ten behoeve van het Productiefonds voor Nederlandse Films geraamd (toewijzing 1933 was 5.337.000. Later werd hiervan 250.000.-- afgetrokken ten behoeve van Cinemien. Product iefonds Het Bestuur van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films was in 1984 als volgt samen gesteld: J.A.Blokker, voorzitter, J.Th.van Taalingen, secretaris, mevrouw K.Dittrich, J.Nijland, R.Orthel en J.van Willigen. Van het secretariaat maakten deel uit mevrouw Mr.C.A.Krietemeyerdie in het verslagjaar werd op gevolgd door mevrouw DrsJ.B.Stroink, de heer A.M.A.de Haan, die werd opgevolgd door de heer Ch.W.A.Helsloot, en de heren L.Claassen en H.J.A.Tijssen Fonds voor de Nederlandse Film In 1984 ving de Stichting Fonds voor de Nederlandse Film haar werkzaamheden aan. Zij is op 11 oktober 1983 door de Minister van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur opgericht met als doel het tot stand komen en het voor gebruik gereed maken van kunstzinnige films te bevorderen, als bijdrage tot de Nederlandse filmcultuur. Dit fonds richt zich op de lange l6mm films, korte speelfilms, documentaires en animatiefilms, die een beperkter en specifieker publiek bereiken. In 1984 werd een subsidie van 4.448.000.-- toegekend door het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur ten behoeve van de Stichting Fonds voor de Nederlandse Film.

Jaarverslagen | 1984 | | pagina 5