8 SOCIALE AANGELEGENHEDEN Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf In de Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf zijn in het verslagjaar enige mutaties opgetreden door het vertrek van de heer L.J.M.Geels en ziekte van Drs.C.A.Voskuil aan werkgeverszijde. Ook aan de werknemerskant deden zich wijzigingen voor. De commissie was hierdoor per het einde van het verslagjaar als volgt samengesteld: W.C.Vertwijn, voorzitter, F.de Boef, W.van Dommelen en I.A.M.Teunissen, werkgevers-gedelegeerden, alsmede Mevrouw M.K.E.Veenstra en de heer J.van de Belt, werknemers-gedelegeerden Dienstenbond FNV en de heren J.van de Velde en G.B.de Graaff, werknemers-gedelegeerden namens de Voedingsbond FNV. Als secretaris fungeerde de heer L.Claassen. Er is in 1984 slechts één commissievergadering gehouden en wel in februari. Daar is gesproken over voort zetting van de toen lopende CAO voor de periode 198^/85 (april 1984 - april 1985). Er is daarover geen overeenstemming bereikt. Gelet op de ongunstige gang van zaken in het bioscoopbedrijf, werd het wenselijk geacht via een enquête nadere gegevens te verzamelen over het personeelsbestand en de loonsom. Ook is ge sproken over wijziging en aanvulling van de funktie-omschrijvingen en over arbeidstijdverkorting van 39 naar 38 uur per week. Geen van deze zaken zijn in 1984 afgerond. Wel is per 1 januari een prijscompensatie van 1.92% uitbetaald, terwijl het wettelijk minimumloon per ge lijke datum van overheidswege met 3% is verlaagd. De prijscompensatie per 1 juli bedroeg 0.77%; het minimumloon bleef ongewijzigd. Tegen het einde van het jaar was bekend dat de compensatie per 1 januari 1985 1.44% zou belopen (later gecorrigeerd tot 1.53%). De minima en maxima bij de prijscompensatie, respectievelijk 300.-- en 450.-- per procent op jaarbasis, bleven ongewijzigd. VUT-regeling bioscoopbedrijf In de lopende VUT-regeling voor het bioscoopbedrijf kwam - behoudens de looncorrectie op compensatie basis - gedurende het verslagjaar geen verandering. De ingangsleeftijd bleef aldus 62 jaar. Sociale arbitrage bioscoopbedrijf Er werd in 1984 één geschil ex artikel 24 van de CAO aanhangig gemaakt (1983: 2). Het ging daarbij om een interpretatie van het begrip "remplacant"Aan het einde van het jaar was de schriftelijke voorbehandeling nog niet afgerond. Sociale Commissie voor het Filmlaboratoriumbedrijf Ook hier deden zich mutaties in de Sociale Commissie voor wegens het vertrek van de heren C.Treffers en B.Kalkhoven, respectievelijk aan werkgevers- en werknemerszijde. De commissie was gedurende het verslagjaar als volgt samengesteld: Mr.H.C.Bittervoorzitter, EJ.BovelanderA.Mens en Mr.G.J.Wouters, werkgevers-gedelegeerden, alsmede Mevrouw K.Loderer, later ver vangen door de heer D.Brus, en de heren H.M.J.van den Dungen en H.Zwart, werknemers-gedelegeerden. Er was één vacature aan de werknemerskant. Als secretaris fungeerde de heer L.Claassen. In de laboratoriumsector was de economische situatie ongunstig en dit leidde er mede toe, dat over de CAO 1983 pas in januari 1984 overeenstemming kon worden bereikt. De besprekingen over de CAO 1984 konden aan het einde van het jaar worden afgerond. De prijscompensaties zijn door de werknemers ingeleverd ten gunste van arbeidstijdverkorting tot 39 uur per week in 1985 respectievelijk 38 uur in I986. Tevens zijn in 1984 roostervrije dagen toegekend en wel, met inbegrip van die stammende uit 1983, 6i dag. Er werd per 1 januari 1984 een werkgeversbijdrage ad 25.per CAO-werknemer ingevoerd, terwijl de rege ling van de minimum jeugdlonen enigszins werd verlaagd. De Sociale Commissie kwam in 1984 viermaal in vergadering bijeen. VUT-regeli ng filmlaborator iumbedrijf De VUT-regeling is in 1984 ongewijzigd gecontinueerd. De VUT-leeftijd bleef ook hier 62 jaar.

Jaarverslagen | 1984 | | pagina 9