SOCIALE AANGELEGENHEDEN Sociale Commissie voor het Bioscoop- bed rijf In de Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf zijn in het verslag jaar enige mutaties opgetreden door het vertrek van de heer W.C.Wertwijn aan werkgeverszijde, alsmede door het vertrek van de heer J.van de Velde aan werknemerskant. De commissie was hierdoor per het einde van het verslagjaar als volgt samengesteld: F.de Boef, voorzitter, W.van Dommelen, J.G.Paerl en I.A.M. Teun issen, werkgevers-gedelegeerden, alsmede mevrouw M.K.E.Veenstra en de heer J.van de Belt, werknemers-gede legeerden Dienstenbond FNV, en de heren B.J.C.Leferink en G.B.de Graaff, werknemers-gedelegeerden na mens de Voedingsbond FNV. Als secretaris fungeerde de heer L.Claassen, hierin bijgestaan door de heer F.J.M.van der Putte. Er zijn in 1985 vijf commissieverga deringen gehouden, respectievelijk in april, mei, juni, september en ok tober. De besprekingen over de in 1984 lopende CAO zijn afgerond, waar bij besloten is deze voor de periode 1984/1985 (april 1984 - april 1985) ongewijzigd te verlengen. Beide par tijen hebben daarop deze CAO opge zegd, waarna uitvoerig gesproken is over een nieuwe CAO voor de periode april 1985 t/m 30 maart 1986. Hier bij is aan de orde gekomen arbeids tijdverkorting van 39 naar 38 uur per week, wijziging en aanvulling van de functie-omschrijving en de prijscompensatie. Overeengekomen is de oude CAO te verlengen met inachtneming van een aantal tekstuele wijzigingen, het geen onder andere impliceerde, dat de prijscompensatie zou worden uit betaald en het ziekengeld tot 100% bleef aangevuld. De besprekingen om trent de functie-omschrijving zijn opgeschort tot 1986. Zo ook de ver korting van de arbeidstijd tot 38 uur per week. Per 1 januari is een prijscompensa tie van 1.53% uitbetaald. De prijs compensatie per 1 juli bedroeg 1.3%; het minimumloon bleef ongewijzigd. Tegen het einde van het jaar was be kend, dat de prijscompensatie per 1 januari 1986 0.9% zou belopen. De minima en maxima bij de prijscompen satie, respectievelijk 300.-- en 450.-- per maand op jaarbasis, bleven ongewijzigd. VUT-regeling bioscoopbedrijf In de lopende VUT-regeling voor het bioscoopbedrijf kwam - behoudens de looncorrectie op compensatiebasis - gedurende het verslagjaar geen veran dering. De ingangsleeftijd bleef al dus 62 jaar. Sociale arbitrage bioscoopbedrijf Eén geschil dat in 1984 ex artikel 24 van de CAO voor het Bioscoopbedrijf aanhangig werd gemaakt, is in 1985 afgehandeld. Het ging daarbij om het begrip "remplacant", waarover tussen een werkgever en een werknemer ver schil van opvatting bestond. De werknemer is door de Commissie in het gelijk gesteld waardoor de werk gever de remplacantentoeslag ad 10% moest nabetalen. Sociale Commissie voor het Filmlaboratori umbedrjf De commissie was in het begin van het verslagjaar samengesteld uit de heren Mr.H.C.Bitter, voorzitter, E.J. Bovelander, A.Mens en Mr.G.J.Wouters werkgevers-gedelegeerden, alsmede de heer D.Brus en de heren H.M.J.van den Dungen en H.J.Zwart, werknemers gedelegeerden. Als secretaris fun geerde de heer L.Claassen. In de tweede helft van het jaar liet de heer A.Mens weten dat hij zich genoodzaakt zag zijn functie om persoonlijke redenen neer te leggen. In de laboratoriumsector was ook in 1985 de economische situatie ongunstig, hetgeen tot gevolg had dat de CAO- besprekingen moeizaam verliepen en tenslotte in het najaar leidden tot ongewijzigde verlenging van de CAO voor 1985.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 11