ORGANISATORISCHE CONTACTEN B i nnenland In het voorgaande zijn enige instel lingen genoemd, waarmede de Neder landse Bioscoopbond contacten heeft onderhouden, waaronder de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films en het Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf. Tevens kun nen genoemd worden de Stichting Bio- Kinderrevalidatie, de Stichting Ne derlandse Filmstudio en de Stichting Instituut voor Opleiding van Tech nisch Bioscooppersoneel. De Stichting Bio-Kinderrevalidatie verricht met het Bio-Revalidatie- centrum te Arnhem en de hieraan ver bonden mytylschool en de orthopedi sche werkplaats een belangrijke taak ten behoeve van het minder valide kind. De Bond en het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf zijn tradi tioneel ten nauwste bij Bio betrokken. Het Bestuur van Bio was eind 1985 als volgt samengesteld: J.Nijland, voor zitter, Drs.J.Ph.Wolffvice-voorzit- ter, G.F.de Clerck, secretaris, R.H. Gerschtanowitz, penningmeester, Dr. J.H.Baay, W.van Dommelen. Als be- stuursadviseurs traden op de heren I ng.J.H.Hammer en W.JJ.Martinot. Economisch directeur is Mr.W.L.A.van Tuyll van Serooskerken en Geneesheer- Directeur is de heer H.G.Berghauser Pont, reval idatie-arts. De Stichting Nederlandse Filmstudio exploiteert de Cinetone Studio's te Amsterdam. In de Raad van Beheer van de Stichting Nederlandse Filmstudio hadden eind 1985 zitting de heren J.Nijland, voorzitter, Y.Brusse, J.M.van Heyningen, J.Th.van Taalingen, Mr.M.J.D.van der Voet en Drs.J.Ph. Wolff. Als toehoorder vanwege het Mi nisterie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur fungeerde de heer Drs.A.M. Hogervorst. Ook in 1985 heeft de Raad van Beheer zijn pogingen voort gezet om op het terrein van Cinetone een nieuw audiovisueel centrum tot stand te brengen, waarvan onder meer studio's en een filmlaboratorium deel zouden moeten uitmaken. De Stichting Instituut voor Oplei ding van Technisch Bioscoopperso neel moest het in 1985 wegens de verslechterende bedrij fsomstandig- heden zonder Bondssubsidie stellen. Het Stichtingsbestuur was daar door genoodzaakt het beleid aan te passen en het herschrijven van enke le cursusdelen stop te zetten. Er deden zich in het bestuur enige mutaties voor door vertrek van de heer H.P.J.van der Hilst wegens pensionering, de heer P.Knobbe (Rijksbrandweerinspectie) wegens overplaatsing naar elders en de heer A.Lamers wegens verandering van werkzaamheden. Er werd slechts in twee van de drie vacatures voor zien, namelijk door de benoeming van de heer J.v.d.Belt (Diensten bond FNV) en de heer EJ.Bovelander (Titra). Met inbegrip van deze mutaties bestond het bestuur uit de heren Drs.W.J.A.van Roosmalen, voorzitter, J.v.d.Belt, E.J. Bovelander, G.B.de Graaff, H.Berg, C.J.Kessler en L.Claassen, secre- tari s De operateursexamens vonden plaats op 15 januari in Amsterdam. Er waren 45 kandidaten, waarvan er 20 met Praktijk Certificaat (1934: 21) en 10 met diploma A/B (1984: 6) zijn geslaagd. 18 kandidaten slaagden voor een deel van het examen (1984: 14).

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 13