14 In het Bestuur van de Afdeling Bio scoopexploitanten is in maart I985 uitvoerig van gedachten gewisseld over dit NEHEM-rapport. Op basis van de aanbevelingen in dit rapport is een aantal actiegebieden onderscheiden en hebben daartoe aangezochte exploi tanten zich bereid verklaard aan de voorbereiding van voorstellen tot ac tie mede te werken. Ook het Bestuur van de Afdeling Film verhuurders heeft in zijn vergadering van maart 1985 principiële bereidheid uitgesproken aan de realisering van diverse in het rapport aanbevolen ac tiviteiten medewerking te verlenen. Met het oog op de uitwerking van de aanbevelingen uit het NEHEM-rapport, werd een begeleidingscommissie gefor meerd, waarin namens de NBB de heren J.van Dommelen en J.M.van Heyningen en Drs.J.Ph.Wolff (Bondsbestuur)Drs. J.Bruinstroop (exploitanten), Drs.W. J.A.van Roosmalen (verhuurders), J. Th.van Taalingen en H.J.A.Tijssen (Bondsbureau), namens het Ministerie van Economische Zaken Drs.0.Gorter, namens het FNV mevrouw M.K.Veenstra (plaatsvervanger J.van der Belt) (Dienstenbond) en W.P.van Santé (plaatsvervanger G.B.de Graaff) (Voedingsbond), namens de NEHEM Mr. K.J.Farwerck en Drs.P.B.Leurink, zitting hadden. Voorzitter van de begeleidingscommissie is de heer Mr.C.van Lookeren Campagne. Tenein de een snelle gang van zaken te be vorderen werd een zestal project groepen gevormd, te weten: - dienstverlening; - marktonderzoek; - prijsbeleid; - kopieën; - promotie; - filmhuurovereenkomsten. leden-filmverhuurders en de bij de associatie aangesloten theaters. Voorts werd bepaald, dat in het kader van de eerdergenoemde statutenwijzi ging zou worden voorzien in een ge associeerd Bondslidmaatschap van de leden der associatie. Op 28 maart I985 werd met de Associa tie van Nederlandse Filmtheaters een associatie-overeenkomst gesloten. De toestemming daartoe werd verleend door de Bondsraad in de vergaderingen van 11 en 19 december 1984. Het asso ciatieverdrag behelst regels betref fende het handelsverkeer tussen de

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 16