17 Film Eretekens Het blad 'Film' kwam in 1985 eenmaal uit. Zijn functie is gedeeltelijk overgenomen door de frequent ver schijnende Nieuwsbrieven. Het is de bedoeling, dat het blad 'Film' in de toekomst frequenter zal ver schijnen. Expiratie exploitatierechten De leden die het exploitatierecht op een film voor Nederland bezit ten en die wegens expiratie van dit recht kopieën van een zodani ge film dienen te vernietigen, zijn reglementair verplicht deze kopieën bij het Bondsbureau aan te melden. Vernietiging geschiedt onder toezicht van medewerkers van het Bondsbureau bij een ge meentelijk vui1 verbrandingsbe- drijf. In I985 werden 2.237 ko pieën van hoofdfilms vernietigd en 699 kopieën van korte films, inclusief trailers. Ten behoeve van de licentiehouders werden in deze gevallen vernietigingscer tificaten afgegeven. Technische Commissie De samenstelling van de Technische Commissie is in I985 gewijzigd. Aan het eind van het jaar bestond zij uit de heren C.J.Kessler, voorzitter, D.J.H.Swart en CL. Wirtz. Secretaris was de heer L.Claassen. Er zijn vanwege de Commissie adviezen en inlich tingen verstrekt. Uitkeringen aan oud-werknemers Ingevolge besluit van de algemene ledenvergadering van 1957 is in 1985 aan een drietal oud-werknemers respectievelijk hun weduwen een uit kering uit de Bondskas verricht. De betrokkenen kwamen indertijd wegens hun leeftijd niet meer in aanmerking voor uitkeringen uit het bedrijfs pensioenfonds. Krachtens besluit van de Bondsraad worden de uitkeringen aan de prijsontwikkelingen aangepast. Het Bestuur heeft in 1985 73 zilve ren eretekens verstrekt aan personen die gedurende 10 jaar bij eenzelfde onderneming in het Nederlandse film en bioscoopbedrijf in dienst zijn ge weest. Er werden kO zilveren spelden uitgereikt aan mannelijke werknemers en 33 zilveren brochettes aan vrouwe lijke werknemers. Voorts werden 17 gouden eretekens verleend aan personen die gedurende 25 jaar bij eenzelfde onderneming in de bedrijfstak zijn geweest. Er werden 12 gouden spelden uitgereikt aan mannelijke werknemers en 5 gouden brochettes aan vrouwe- lijke werknemers. Tevens werden 6 gouden eretekens met diamant verleend aan personen die *t0 jaar bij eenzelf de onderneming hadden gewerkt. Er werden 5 gouden spelden met diamant uitgereikt aan mannelijke werknemers en één gouden brochette met diamant aan een vrouwelijke werknemer. Reglement op het Naamregister In 1985 werden 115 titels voor hoofd films ter inschrijving in het Naam register aangeboden. Van de ingeschre ven filmnamen werden er k gewijzigd. Nationale herdenking De nationale herdenking vond in 1985 plaats op zaterdag k mei. Evenals in voorgaande jaren heeft het Bestuur de leden verzocht op passende wijze rekening te houden met het karakter van de herdenkingsavond. Er is de leden-bioscoopexploitanten met name geadviseerd op deze avond tussen 18.00 en 21.00 uur de licht reclame niet te ontsteken.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 19