ORGANISATORISCHE CONTACTEN Projectgroep Kopieën en Filmverhuurovereenkomsten J. van Dommelen (exploitant), M. van Praag (ver huurder), G. C. M. Ruys (exploitant), F. H. W. Wey- schedé (exploitant), mevr. Drs. M. L. Wolff (exploi tant), leden NBB; J. v.d. Belt (Dienstenbond FNV); G. B. de Graaff (Voedingsbond FNV); Mr. K. J. Farwerck en Drs. P. B. Leurink (NEHEM). Binnenland Ook in de afgelopen verslagperiode onderhield de Nederlandse Bond van Bioscoop- en Filmonderne- mingen intens contact met onder andere de Stichting Productiefonds voor Nederlands Films, het Bedrijfs pensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf, de Stichting Bio-Kinderrevalidatie, de Stichting Insti tuut voor Opleiding van Technisch Bioscoopperso neel e.v.a. De Stichting Bio-Kinderrevaldiatie verricht met het Bio-Revalidatiecentrum te Arnhem en de hieraan verbonden mytylschool en de orthopedische werk plaats een belangrijke taak ten behoeve van het min der valide kind. De Bond en het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf zijn traditioneel ten nauwste bij Bio betrokken. Het Bestuur van Bio was eind 1986 als volgt samengesteld: J. Nijland, Voorzitter, Drs. J. Ph. Wolff, Vice-Voorzitter, G. F. de Clerck, Secretaris, R. H. Gerschtanowitz, Penningmeester, Dr. J. H. Baay, W. van Dommelen, Ir. J. H. Hammer, adviseur. De directie bestaat uit de heren H. G. Berghauser Pont, revalidatie-arts (medisch directeur), Mr. W. L. A. van Tuyll van Serooskerken (economisch directeur) en C. Klazes. Kort na de verslagperiode is er een einde gekomen aan het beheer van de filmstudio's te Duivendrecht door de Stichting Cinetone. Het is betreurenswaardig dat het zover heeft moeten komen. Verheugend is evenwel dat er - met deelname van de NBB - initia tieven zijn teneinde reeds bestaande plannen voor een nationaal audiovisueel centrum in Duivendrecht alsnog te realiseren. De Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel heeft ondanks het ontbreken van subsidie, zijn werkzaamheden in 1986 voortgezet, zij het dat men zich moest beperken tot het instandhou den van het bestaande cursusmateriaal. De afronding van de praktijkcursus, laat staan de vernieuwing daar van, en het herschrijven van het hoofdstuk Electro- nica/Versterkertechniek moesten worden opge schort. Het bestuur bleef ongewijzigd bestaan uit de heren Drs. W. J. A. Van Roosmalen, Voorzitter, J. v.d. Belt, E. J. Bovelander, G. B. de Graaff, H. Berg, C J. Kessler en L. Claassen, Secretaris. De operateursexamens werden gehouden op 21 janu ari in Amsterdam. Er waren 47 (1985: 45) kandida ten, waarvan er 30 zijn geslaagd. 16 kwamen in aan merking voor het Praktijk Certificaat, 11 voor het diploma A en 3 voor het diploma B. Er werd geen (dag) cursus gehouden voor het C-diploma. In het laatste kwartaal van het verslagjaar bleek via een van de NEHEM-projectgroepen die in het bio scoopbedrijf opereren, dat er in het kader van de aldaar te bereiken kwaliteitsverbetering, mogelijk ruimte zou zijn voor subsidiëring van de opleiding door het Ministerie van Sociale Zaken en/of Econo mische Zaken. Er werden voor dat doel een aantal rapporten samen gesteld, hetgeen ertoe leidde dat per eind 1986 be paalde toezeggingen waren verkregen van Sociale Zaken en dat met Economische Zaken werd ge sproken over een ontwikkelingsbijdrage voor het herschrijven van een deel van de cursus en het voor bereiden van bij- en herscholingslessen. Verwacht mag worden dat er in het komende jaar op deze terreinen veel werk verzet zal moeten worden. Op 10 december bestond het opleidingsinstituut pre cies 40 jaar. De Bondsvoorzitter maakte daarvan ge wag tijdens de op die datum gehouden vergadering van de Bondsraad. Verdere herdenkingsactiviteiten bleven achterwege. Buitenland De Nederlandse Bond van Bioscoop- en Filmonder- nemingen neemt deel aan het werk van alle overkoe pelende internationale organisaties op film- en bio scoopgebied. Genoemd kunnen worden de Union Internationale des Cinémas, de Fédération Internati onale des Associations de Distributeurs de Films, de Fédération Internationale des Associations de Pro- ducteurs de Films, het Comité des Industries Cinéma- tographiques des Communautés Européennes en de Fédération Européenne des Industries Techniques du Cinéma. Zoals eerder gemeld is in de vergadering in Cannes 1986 de Bondsvoorziter, Drs. J. Ph. Wolff, benoemd tot Vice-President van de Union Internationale des Cinémas. In de vergaderingen van deze organisaties wordt on der meer aandacht besteed aan auteursrechtelijke vraagstukken, de ontwikkelingen op audiovisueel ge bied en de satelliettelevisie. 20

Jaarverslagen | 1986 | | pagina 18