NEDERLANDSE FILMPRODUKTIE Speelfilms Er zijn in 1987 17 Nederlandse speelfilms in première gegaan. Het aandeel van deze films in de nationale recette steeg, ten opzichte van 1986, naar een nieuw hoogtepunt: 21,5% van de nationale re cette (1986= 14,2%; 1985 3,6%) ging naar Neder landse films, hetgeen overeenkomt met 21,4% van het totale bezoekersaantal. Koploper was dit jaar de film 'Flodder', die op 17 december 1986 in première was gegaan. De tweede plaats was voor 'Hector' de derde voor 'Een maand later'. In het onderstaande overzicht treft u in volgorde van premièredatum aan de 17 films, met daar achter de producent, de regisseur en een aantekening of de produktie al dan niet met steun van een der beide filmfondsen tot stand is gekomen: 1De ratelrat; premièredatum 30 januari; pro duktie Spieghel Filmproduktie Mij. B.V.; regis seur Wim Verstappen (Productiefonds). 2. Vroeger is dood; premièredatum 29 januari; produktie Linden Films B.V.; regisseur Ine Schenkkan (Filmfonds). 3. Blonde Dolly; premièredatum 17 februari; produktie Riverside Pictures B.V.; regisseurs Gerrit van Eist en Jonne Severijn (Productiefonds) 4. Iris; premièredatum 25 maart; produktie Iris Film B.V.; regisseur Mady Saks (Productie fonds). 5. Terug naar Oegstgeest; premièredatum 4 april; produktie Movies Filmproductions B.V.; regisseur Theo van Gogh (Productiefonds). 6. Mascara; premièredatum 5 mei; produktie Praxino Pictures BV./Iblis Films; regisseur Pat- riek Conradt (Productiefonds). 7. Monument voor een gorilla; premièredatum 9 juli; produktie Bert Haanstra Films B.V.; regisseur Bert Haanstra (Filmfonds). 8. Nitwits; premièredatum 19 augustus; pro duktie Preston Produkties B.V.; regisseur Nico- lai v.d. Heyde (Productiefonds). 9. Odysée d'amour; premièredatum 21 augus tus; produktie Altamira Films; regisseur Pim de la Parra (Productiefonds). 10. Een maand later; premièredatum 16 septem ber; produktie Sigma Filmproductions B.V.; regisseur Nouchka van Brakel (Productie fonds). 11. Zoeken naar Eileen W.; premièredatum 23 september; produktie Eerste Amsterdamse Filmassociatie B.V.; regisseur Rudolf v.d. Berg (Productiefonds). 12. Orion nevel; premièredatum 10 september; produktie Frans Rasker Film B.V.; regisseur Jurrian Rood (Filmfonds). 13. Hector; premièredatum 9 oktober; produktie Hector B.V./Multimedia B.V.; regisseur Stijn Coninx (Productiefonds). 14. Havinck; premièredatum 15 oktober; pro duktie Riverside Pictures B.V.; regisseur Frans Weisz (Productiefonds). 15. Julia's geheim; premièredatum 24 septem ber; produktie Frans Rasker Film B.V.; regis seur Hans Hylkema (Filmfonds). 16. Van geluk gesproken; premièredatum 18 no vember; produktie Verenigde Nederlandsche Filmcompagnie B.V.; regisseur Pieter Verhoeff (Productiefonds). 17. Donna, Donna; premièredatum 17 december; productie Movies Filmproductions B.V.; regis seurs Han en Luc van Beek (Productiefonds). In 1987 had het Productiefonds voor Nederlandse Films, vanwege het Ministerie van WVC, fl 7.028.000,- ter beschikking en het Fonds voor de Nederlandse Film fl 5.331.000,-. 10

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 10