HET NEHEM-STRUCTUURVERBE- TERINGSPROJECT BIOSCOPEN Het jaar 1987 kan zonder overdrijven het jaar van het Structuurverbeteringsproject worden genoemd. Onze branchegenoten hebben zich zowel individu eel als collectief grote inspanningen getroost in het kader van het structuurproject. In februari vond de officiële publicatie plaats van het rapport 'Onderzoek naar de prijsgevoeligheid van het bioscooppubliek door analyse van bezoek cijfers'. Dit onderzoek is uitgevoerd door onze Bondsvoorzitter, drs. J.Ph. Wolff, met medewerking van drs. H.H.C. Wiegers. Van het lijvig rapport verscheen een korte samenvatting, die op grote schaal onder leden en niet-leden is verspreid. Het onderzoek heeft nationaal grote aandacht getrokken; gezien het unieke karakter zou dit ook internationaal het geval moeten zijn. Afgezien van het feit dat het onderzoek met zijn conclusies en aanbevelingen een praktische aanwinst is voor de bedrijfstak, kan in algemene zin worden gesteld dat Nederland met dit onderzoek internationaal gezien een voorbeeldfunc tie heeft. Het is dan ook niet bevreemdend, dat binnen de kringen van de NBB plannen worden ontwikkeld om het onderzoek in Nederland naar de bioscoop en film meer te structureren, met name door oprichting van een eigen, apart onderzoeksinstituut. In 1987 zijn een tweetal cursussen van 'Door' van start gegaan. Het betreft de workshops 'klantgericht ondernemen voor het management van bioscopen' en trainingsbijeenkomsten over 'omgaan met bio scooppubliek' voor het bioscooppersoneel. De cur sussen die tot begin 1988 doorliepen, zijn door de meer dan 250 deelnemers uit onze bedrijfstak in het algemeen positief ontvangen. In samenwerking met het bureau Blauw Blank hebben in de Projectgroep Marketing Promotie vele onderwerpen de revue gepasseerd. Genoemd kunnen worden het uitwerken van een nieuwe opzet voor de Nieuwsbrief en het blad 'Film', het ontwikkelen van faciliteitenaan- duidingen (pictogrammen) voor de bioscopen, de distributie en nieuwe lay-out van de bioscoopbon nen, een andere opzet van de Contactdagen, en een handleiding voor het organiseren van persbijeen komsten. Voorts is uitvoerig aandacht besteed aan de voorbereiding en nadere uitwerking van de grote na tionale Bewustwordingscampagne die in 1988 zal plaatsvinden. De Projectgroep Dienstverlening heeft zich vooral gericht op de verdere ontwikkeling van het Hand boek Bedrijfsleider Bioscopen. Aan het eind van 1987 is een en ander in een stroomversnelling geraakt, hetgeen medio 1988 zal resulteren in publi catie van het handboek. De projectgroep heeft daar naast in uitgebreide samenstelling vele malen ver gaderd over de ontwikkeling van een rapport over filmkopieën. Aan de vergaderingen werd tevens medewerking verleend door de heren Th. de Ruiter, R. A. Boulogne en H. Berg. De projectgroep heeft het rapport genaamd 'Filmkopieën en de kwaliteits presentatie daarvan' aan het eind van het verslagjaar afgerond. Naar verwachting zal het rapport halver wege 1988 aan de bedrijfsgenoten worden gepresen teerd. Ten behoeve van bovengenoemd project heeft het Nederlands Genootschap voor Filmtechniek belangwekkende bijdragen geleverd. De werkzaamheden van de Projectgroep Prijsbeleid zijn na publicatie van het eerdergenoemde onder zoek van drs. J.Ph. Wolff beëindigd. In de project groep hadden zitting de heren: J. van Dommelen (exploitant), drs. W.J.A. van Roosmalen (verhuur der), drs. J.Ph. Wolff (Bondsvoorzitter), mr. K.J. Farwerck en drs. P.B. Leurink (beide laatst genoemden NEHEM). De werkzaamheden van de Projectgroep Kopieën en Filmverhuurovereenkomsten zijn overgeheveld naar de Projectgroep Dienstverlening. De Pro jectgroep Kopieën en Filmverhuurovereenkomsten bestond uit de heren J. van Dommelen (exploitant), M. van Praag (verhuurder), G.C.M. Ruys (exploi tant), F.H.W. Weyschedé (exploitant), mevrouw drs. M.L. Wolff (exploitant), allen leden NBB, J. v.d. Belt (Dienstenbond FNV), G.B. de Graaff (Voe dingsbond FNV), mr. K.J. Farwerck en drs. P.B. Leurink (beiden NEHEM). De Begeleidingscommissie en de overige project groepen waren aan het eind van het verslagjaar als volgt samengesteld: Begeleidingscommissie Voorzitter: mr. C. van Lookeren Campagne; drs. J. Bruinstroop (exploitant), J. van Dommelen (exploi tant), J.M. van Heyningen (producent), M. van Praag (verhuurder), drs. W.J.A. van Roosmalen (verhuur der), G.J. Thedinga (exploitant), drs. J.Ph. Wolff (Bondsvoorzitter), H.J.A. Tijssen en drs. H. Haay (beiden Bondsbureau) namens de NBB; J. v.d. Belt (Dienstenbond FNV); G.B. de Graaff (Voedings bond FNV); mr. E. Romeijn (Ministerie van Econ omische Zaken); drs. A.M. Hogervorst (Ministerie van WVC); R.A. v.d. Pol (Ministerie van Sociale Zaken); mr. K.J. Farwerck en drs. P.B. Leurink (NEHEM); Secretariaat: NEHEM. Projectgroep Dienstverlening F. de Boef (exploitant), W. van Dommelen (exploi tant), R. van der Meulen (exploitant), leden NBB; mr. E. Romeijn (Ministerie van Economische 16

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 16