ORGANISATORISCHE CONTACTEN Binnenland In de verslagperiode onderhield de Nederlandse Bond van Bioscoop- en Filmondernemingen inten sief contact met onder ondere de Stichting Productie fonds voor Nederlandse Films, het Fonds voor de Nederlandse Film, het Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf, de Stichting Bio-Kin- derrevalidatie, de Stiching Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel en vele anderen. In het verslagjaar was het precies 60 jaar geleden, dat de Nederlandse Bioscoopbond het initiatief nam tot de oprichting van de Stichting Bio-Vacantieoord, een naam die nog steeds zeer grote bekendheid heeft in de Nederlandse samenleving. Echter, sinds 1960, is Bio niet meer in Bergen aan Zee, maar in Arnhem gevestigd als een volwaardig revalidatiecentrum voor het minder valide kind. De Bio-organistatie is inmiddels uitgegroeid tot een moederstichting(de Stichting Bio-Kinderrevalida- tie) en drie volwaardige werkstichtingen: - het Bio-Revalidatiecentrum voor kinderen, waar momenteel jaarlijks zo'n 400 kinderen behandeld worden. In het centrum verblijven 35 kinderen intern; - de Bio-Mytylschool. In Nederland een van de grootste scholen voor gehandicapte kinderen; - de Bio-orthopedische werkplaats waar speciale hulpmiddelen worden gemaakt. Het bestuur van Bio was eind 1987 als volgt samen gesteld: J. Nijland, Voorzitter, drs. J.Ph. Wolff, Vice-Voorzitter, G.F. de Clerck, Secretaris, R.H. Gerschtanowitz, Penningmeester, dr. J.H. Baay, W. van Dommelen, G.B.J. Sorgdrager, leden, ir. J.H. Hammer, adviseur. De directie bestaat uit de heren H.G. Berghauser Pont, revalidatie-arts (Genees- heer-Direkteur), Mr. W.L. A. van Tuyll van Seroosk- erken (Economisch-Direkteur) en K. Klazes. Ten behoeve van de PR en voorlichting heeft de Stichting de heer S. Steenstra aangetrokken. Afgevaardigden van het Bestuur van de NBB en het Bestuur van de Vereniging Associatie van Neder landse Filmtheaters zijn in het jaarverslag tweemaal bijeengekomen. Het overleg met de Associatie heeft een constructief karakter gehad. Onder andere de volgende onderwerpen zijn aan de orde gekomen: het aannamebeleid van de Associatie, entreeprijzen, garantiesommen, de selectieprocedure ten aanzien van speelfilms van leden-filmverhuurders en de gezamenlijke standpuntbepaling ten aanzien van degenen die speelfilms vertonen en die geen lid zijn van de Associatie danwei van de NBB. Buitenland Ook in 1987 nam de Nederlandse Bond van Bio scoop- en Filmondernemingen intensief deel aan het werk van alle overkoepelende internationale organi saties op film- en bioscoopgebied. Binnen deze organisaties: - Union Internationale des Cinémas (U.N.I.C.) - Fédération Internationale des Associations de Dis tributeurs de Films (F.I.A.D.) - Fédération Internationale des Associations de Pro ducteurs de Films (F.I.A.P.F.) - Comité des Industries Cinématographiques des Communautés Europpéennes (C.I.C.C.E.) werd buiten de gebruikelijke onderwerpen als au teursrecht, de ontwikkeling op audiovisueel gebied en de satelliet televisie, in de verslagperiode uit voerig aandacht besteed aan het jaar 1988, zijnde het "Europees Film en TV jaar". Bondsvoorzitter en Algemeen Secretaris hebben aan deze besprekingen aktief deelgenomen. In het ver slag over het jaar 1988 zal over dit zeer speciale jaar uitvoerig worden bericht. In het begin van 1987 is er een eind gekomen aan het beheer van de filmstudio's te Duivendrecht door de Stichting Cinetone. Op 18 december van hetzelfde jaar is Cinetone International B.V. van start gegaan, de opvolger van de eerder genoemde Stichting Cine tone. Gezien de traditioneel nauwe band die de NBB had met Cinetone, participeerde de NBB financieel in het nieuwe project. Drs. J.Ph. Wolff is benoemd tot commissaris van de nieuwe B.V. 18

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 18