II Intern-organisatorische aangelegenheden Bondsraad Bondsbestuur De Bondsraad, die statutair de functie van algemene ledenvergadering vervult, kwam in 1987 eenmaal bijeen en wel in de jaarvergadering, welke door de vele voorbereidende werkzaamheden eerst op 1 december kon worden gehouden. In deze vergadering werden het jaarverslag over 1986 en de financiële stukken goedgekeurd en werd tevens een meerjarenbegroting over de jaren 1988 tot en met 1991 aanvaard. Voorts kwam een aantal voorstellen van het Bonds- bestuur aan de orde inzake Statuten- en reglements wijzigingen. Besloten werd de contributieregeling voor de Afde ling Speelfilmproducenten, het Algemeen Bonds reglement, het Algemeen Bedrij f sreglement, het Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar, het Regle ment van de Afdeling Bioscoopexploitanten, het Contributiereglement, het Reglement inzake Alge mene Voorwaarden voor Verhuur en Huur van Films, het Arbitrage Bondsreglement en de Statuten overeenkomstig deze voorstellen te herzien. Een voorstel van het Bondsbestuur tot wijziging van artikel IA van de Statuten inzake de naam van de vereniging werd niet door de Bondsraad overgeno men. Naar aanleiding van een voorstel van het Bondsbestuur tot wijziging van artikel 9 sub b. 1 van het Reglement inzake Algemene Voorwaarden voor Verhuur en Huur van Films, welk voorstel de ver lenging met één week van de termijn van verzending van de rode kaarten betrof, werd besloten eerst in de dagelijkse praktijk te bezien of een en ander het betalingsverkeer niet negatief zou beïnvloeden, al vorens dit voorstel in een definitieve reglementswij ziging om te zetten. Op voorstel van het Bondsbestuur is eveneens beslo ten het lidmaatschap van de Verenigde Audiovisuele Produktiebedrijven om te zetten in een geassocieerd lidmaatschap, als bedoeld in artikel 9 van de Statu ten. vanwege de Afdeling Filmverhuurders: de heren J. Arkenbout, R.L. Paerl, M. van Praag, drs. W. J. A. van Roosmalen en R. Wijsmuller; vanwege de Afdeling Speelfilmproducenten: de heren J.M. van Heyningen, F. Rasker en G. Versluys; vanwege de Afdeling Verenigde Audiovisuele Pro duktiebedrijven: de heren Y. Brusse, P.W.A. de Man en V. Heggelman; vanwege de Associatie van Nederlandse Filmthea ters: de heer J. van Heyningen. De algemeen secretaris, de heer HJ.A. Tijssen, fungeerde qualitate qua als Secretaris van de Bonds raad. Het Bondsbestuur was in 1987 als volgt samenge steld: drs. J.Ph. Wolff, voorzitter, R. Wijsmuller, vice-voorzitter, J. van Dommelen, penningmeester, Y. Brusse en J.M. van Heyningen, HJ.A. Tijssen, al gemeen secretaris, leden. Het college heeft ook in het verslagjaar diverse malen een beroep gedaan op de heren drs. W. J. A. van Roosmalen en F.H.W. Weyschedé om uit hoofde van hun functie van plaatsvervangend lid-filmverhuur- der respectievelijk plaatsvervangend lid-bio- scoopexploitant aan de vergaderingen van het Bestuur deel te nemen. Het Bondsbestuur kwam in het verslagjaar acht maal bijeen. Aan het einde van het verslagjaar was de Bondsraad als volgt samengesteld: de heer drs. J.Ph. Wolff, voorzitter; vanwege de Afdeling Bioscoopexploitanten: de heren A.Th. Abeln, drs. J. Bruinstroop, J. van Dom melen, W. van Dommelen, F.A.N. Kronenburg, J.G. Paerl, L. van Praag, J.M. Punt, mevrouw E.C. Rooth, G.C.M. Ruys, I.A.M. Teunissen, G.J. Thedinga en F.H.W. Weyschedé; 21

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 21