LIDMAATSCHAPPEN EN BEDRIJFS- REGISTER Commissie Nieuwe Zaken Het aantal leden van de Bond bedroeg op 1 januari 1988 191, dat gezamenlijk 499 zaken exploiteerde. Krachtens het Algemeen Bedrijfsreglement is voor het gaan exploiteren van nieuwe bedrijven in het kader van het Bondslidmaatschap toestemming vereist van de Commissie Nieuwe Zaken respectie velijk de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Beide commissies bestaan in meerderheid uit personen van buiten het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. De commissies zijn autonoom, hetgeen impliceert dat het Bondsbestuur ter zake van inschrijving van nieu we bedrijven in het bedrijfsregister en de eventueel daarmee samenhangende toelating van nieuwe leden de beslissingen van de commissies heeft te volgen. Voorts kunnen de commissies beëindiging van de exploitatie van bioscopen bestempelen als een sane ring, op verzoek van de desbetreffende exploitant en/ of van het Bondsbestuur (ambtsthalve). De Commissie Nieuwe Zaken verleende toestem ming voor de vestiging van zeven nieuwe perma nente bioscopen. Negen sluitingen die in het verslagjaar en in een bij reglement vastgestelde overgangsperiode hebben plaatsgevonden, werden door de Commissie Nieuwe Zaken als een sanering bestempeld. De Commissie Nieuwe Zaken kwam in het ver slagjaar zes keer bijeen. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken is in 1987 niet bijeen geweest. De betreffende zeven bioscopen zijn (alfabetisch naar gemeente): Almelo Gouda Maastricht Middelburg Nieuwegein Varossieau 2, B.V. Bioscoop theater Varossieau Arcade 1 en 2, Stichting De Goudse Schouwburg Cine-K, Exploitatiemaatschappij Bios B.V. Electro, Stichting Filmtheaters Middelburg City 1 en 2, Bioscooponderne ming Wolff B.V. Foyer bioscoop Arcade te Gouda 22

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 22