Bedrijfsregister Saneringsverklaringen werden afgegeven voor de bioscopen (alfabetisch naar gemeente): Breda Luxor Theater, A.E.M.M. Koopal-Waskowsky Beheer en Beleggingen B.V. Eindhoven Metropole 1 en 2, Chermoek's Theaters B.V. Katwijk aan Zee City 3 en 4, City Cinema Bowling B.V. Nijmegen Luxor 1 en 2, Holland Exhibitors B.V. Scala 1 en 2, B.V. Tivoli Theater De Commissie Nieuwe Zaken was aan het eind van het verslagjaar als volgt samengesteld: drs. F.L. Schimsheimer, voorzitter, drs. J.H. Knopper, vice- voorzitter, drs. P.M.H. Cuijpers, lid, mr. H.A.C. Branderhorst en mr. W.R. Veldhuyzen, plv. leden, J. Arkenbout, T. Frijn en M. van Praag, leden-filmver- huurders, W. van Dommelen, J.G. Paerl en L. van Praag, leden-bioscoopexploitanten. In een drietal vacatures voor leden-speelfilmpro- ducenten was aan het eind van 1987 nog niet voor zien. Als secretaris fungeerde de heer F.J.M, van der Putte. De Commissie van Beroep Nieuwe Zaken bestond eind 1987 uit: mr. P.Y. Hondius, voorzitter, mr. W.L. van der Kolf, vice-voorzitter, drs. J.C. van Ek, lid, mr. H.P.C. Reinhold en J.Th. van Taalingen, plv. leden, R.L. Paerl, drs. W.J.A. van Roosmalen en R. Wijsmuller, leden-filmverhuurders, drs. J. Bruinstroop, J. van Dommelen en J. Nijland, leden-bioscoopexploitan ten, mr. F. Afman, lid-speelfilmproducent. In een tweetal vacatures voor leden-speelfilmpro- ducenten was aan het eind van het jaar nog niet voorzien. Als secretaris fungeerde de heer drs. H. Haay. Bovengenoemde nieuwe bioscopen werden, be houdens Varossieau 2 te Almelo en de nieuwe bio scopen te Nieuwegein, in het bedrijfsregister inge schreven. De permanente bioscopen telden op 1 januari 1988 102.986 zitplaatsen. Uitgeschreven werden de volgende 21 bioscopen: Amsterdam Centraal (504 zitplaatsen) Breda Luxor (400 zitplaatsen) Eindhoven Metropole 1 en 2 (respectie velijk 824 en 171 zitplaatsen) Deurne Bio-Vink (228 zitplaatsen) Echt Den Haag Heerlen Gorinchem Harderwijk Helmond Katwijk aan Zee Nijmegen Oostburg Schoonhoven Stadskanaal Triroyal (100 zitplaatsen) Du Midi (391 zitplaatsen) en Euro Cinema (396 zitplaat sen) Passage Theater (378 zit plaatsen) De Nieuwe Doelen (600 zit plaatsen) Stadshal (344 zitplaatsen) Centraal 1 en 2 (respectieve lijk 400 en 160 zitplaatsen) Nova Theater (316 zitplaat sen), City 3 en 4 (respectieve lijk 74 en 81 zitplaatsen) Scala 1 en 2 (respectievelijk 783 en 180 zitplaatsen) Ledeltheater (470 zitplaat sen) Nutsbio (220 zitplaatsen) Luxor (170 zitplaatsen) Een viertal van bovengenoemde theaters was reeds enige tijd gesloten, maar is pas in het verslagjaar uitgeschreven. Voorts werd er in het verslagjaar één bioscoop geslo ten, waarvan de inschrijving in het Bedrijfsregister als zijnde "tijdelijk gesloten" vooralsnog wordt gehandhaafd. Het aantal in het Bedrijfsregister ingeschreven "tijdelijk gesloten" bioscopen kwam hierdoor op een totaal van 22. Achteraan dit verslag is opgenomen een overzicht van het aantal in het Bedrijfsregister ingeschreven bedrijven. Commissie Vestigingsnormen De Commissie Vestigingsnormen heeft in het ver slagjaar veel werk verzet. De commissie, bestaande uit de heren A.Th. Abeln, drs. J. Bruinstroop, J. van Dommelen, R. Wijsmuller en drs. J.Ph. Wolff (voorzitter), alsmede drs. H. Haay (secretaris) is in een reeks van vergaderingen gekomen tot voorstellen betreffende wijzigingen van het Algemeen Bedrij f sreglement en van het Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar. Deze wijzigingen hebben zowel betrekking op de intro ductie van nieuwe elementen in deze reglementen, als op verbetering van reeds bestaande bepalingen, respectievelijk van de toelichting daarop. De voorgestelde wijzigingen zijn, zoals gebruikelijk, besproken met de voorzitters van de Commissie(s) Nieuwe Zaken en Beroep Nieuwe Zaken. De door dezen gemaakte opmerkingen zijn in de voorgestelde teksten verwerkt. Tenslotte zijn de daarna door de Bondsadvocaat naar voren gebrachte 23

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 23