opmerkingen in de uiteindelijke voorstellen van de Commissie Vestigingsnormen verwerkt. De voorstellen betreffen: A. Algemeen Bedrijfsreglement Uit ingewonnen juridisch advies is gebleken, dat een tweetal formuleringen niet overeen komstig de bedoeling is (artikel 8A sub d en artikel 8 B sub a). De bepalingen ten aanzien van saneringsver klaringen zijn zodanig aangepast, dat ook rekening wordt gehouden met de belangen van eigenaars van verhuurde panden (artikel 8 A sub dl), en met de consequenties van bepaalde verplaatsingen (artikel 8 B sub b). De procedure is in een aantal opzichten verbe terd ten behoeve van de belangen van betrok kenen. (In dit kader is er ook een wijziging voorgesteld op het Reglement van de Afde ling Bioscoopexploitanten.) Een ontheffingsmogelijkheid op de bepalin gen ten aanzien van de minimum-aantallen zitplaatsen (artikel 9 A sub c). Een uitzonderingsbepaling met betrekking tot concurrentie door gesubsidieerde bioscopen (artikel 8 A sub d 1). Verwerking van enige consequenties van re cente statutenwijzigingen (artikel 10 G en ar tikel 12 G). Enige verbeteringen van redactionele aard. Enige wijzigingen van respectievelijk aanvul lingen op de toelichtingen bij reeds geldende bepalingen, zulks ter voorkoming van misver standen bij de interpretatie. B. Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar Een algemene toelichting op dit belangrijke reglement is toegevoegd. Een introductie van de mogelijkheid van het in stellen van één of meer genres van bioscopen (artikel 5 lid 2, artikel 6 en artikel 7). Aanpassing van de recente statutenwijzigin gen (met name de consequenties van het geas socieerde lidmaatschap). Schrappen van de bepaling met betrekking tot leveringstermijnen, aangezien deze inmiddels is opgenomen in het Reglement inzake Filmexploitatierechten. Verbeteringen van redactionele aard. Interieur van theater Cine-K in Maastricht 24

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 24