Arbitrage Film Reglement op het Naamregister Ontheffing ingevolge het Reglement inzake Filmexploitatierechten Uitkeringen aan oud-werknemers Eretekens Expiratie exploitatierechten langrijke werkstuk was aan het einde van het jaar gereed en in 1988 zal worden bezien op welke wijze daarvan in de praktijk gebruik gemaakt kan worden. Desgevraagd heeft het Genootschap zich bereid verklaard alle medewerking te verlenen aan stappen die worden ondernomen om de kwaliteit van de bi oscopen en hetgeen daarmee samenhangt, te verbe teren. De Commissie van Geschillen heeft in het ver slagjaar 3 zittingen gehouden: hierbij zijn een vijftal geschillen behandeld. In één geval betrof het een zogenaamd spoedgeschil. Als voorzitter van de Commissie fungeerde mr. H.C. Bitter. Verder had den zitting mevrouw drs. M. Wolff en de heren R.L. Paerl, M. van Praag en F. Rasker. Als secretaris trad op drs. H. Haay. Het blad "Film" kwam in 1987 eenmaal uit. In het kader van het structuurverbeteringsproject zijn aan zetten gegeven, teneinde in 1988 het blad regelma tiger te laten verschijnen en de vormgeving en in houd op professionele wijze te (doen) verzorgen. Bij het ter perse gaan van dit verslag zijn er reeds vijf nummers van het blad Film, nieuwe stijl, versche nen. In de verslagperiode verscheen de "Nieuws brief acht keer. Ook ten aanzien van deze informa tievoorziening zijn nieuwe plannen ontwikkeld, die wellicht in een later stadium zullen worden uitgevoerd. In 1987 werden 128 titels voor hoofdfilms ter in schrijving in het Naamregister aangeboden. Van de ingeschreven filmnamen werden er 9 gewijzigd. Ingevolge het Reglement inzake Filmexploitatie- rechten heeft het Bondsbestuur veertien ontheffin gen verleend ten behoeve van een verkorting van de videotermijn, alsmede achttien ontheffingen ten behoeve van een verkorting van de 40- maanden termijn voor uitzending op televisie. Een zestal dispensatieverzoeken voor verkorting van de videotermijn is door het Bondsbestuur niet geho noreerd. Ingevolge besluit van de algemene ledenvergadering van 1957, is in 1987 aan een tweetal oud-werkne- mers uit de bedrijfstak respectievelijk hun weduwen een uitkering uit de Bondskas verricht. De betrok kenen kwamen indertijd wegens hun leeftijd niet meer in aanmerking voor uitkeringen uit het bedrijfs pensioenfonds. Krachtens besluit van de Bondsraad worden de uit keringen aan de prijsontwikkelingen aangepast. Het Bondsbestuur heeft in 1987 67 zilveren ere tekens verstrekt aan personen die gedurende tien jaar bij eenzelfde onderneming in het Nederlandse film en bioscoopbedrijf in dienst zijn geweest. Er werden 36 zilveren spelden uitgereikt aan mannelijke werk nemers en 31 zilveren brochettes aan vrouwelijke werknemers. Voorts werden 18 gouden eretekens verleend aan personen die gedurende 25 jaar bij een zelfde onderneming in de bedrijfstak werkzaam zijn geweest. Er werden 13 gouden spelden uitgereikt aan mannelijke werknemers en 5 gouden brochettes aan vrouwelijke werknemers. Tevens werden 8 gouden eretekens met diamant verleend aan personen die 40 jaar bij eenzelfde onderneming hadden gewerkt. Het betrof hier 7 gouden spelden met diamant, uitgereikt aan mannelijke werknemers en één gouden brochette met diamant aan een vrouwelijke werknemer. De leden die het exploitatierecht op een film voor Nederland bezitten en die wegens expiratie van dit recht kopieën van een zodanige film dienen te vernietigen, zijn reglementair verplicht deze kopieën bij het Bondsbureau aan te melden. Vernie tiging geschiedt onder toezicht van medewerkers van het Bondsbureau bij een gemeentelijk vuilver brandingsbedrij f. In 1987 werden 1.687 kopieën van hoofdfilms vernietigd en 1.175 kopieën van korte films, inclusief trailers. Ten behoeve van de licen tiehouders werden in deze gevallen vernieti gingscertificaten afgegeven. 26

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 26