Een maand later bedrijfstak tot doelstelling te maken van een nog op te richten onderzoeksstichting, die zich in het bijzon der zal richten op de nationale en internationale film/ av-sector. Op die wijze kan het pionierswerk van de NEHEM worden voortgezet. Internationale ontwikkeling van de Nederlandse film kan een goede uitgangspositie vormen voor de plaats die onze nationale bedrijfstak in Europa van 1992 kan innemen. De zich versterkende positie van de Nederlandse film op de thuismarkt binnen het verenigd Europa vormt de basis voor een redelijk sterke exportpositie, maar voor hooggespannen ver wachtingen is in wezen nog weinig plaats. Het aan deel van de overige Europese landen in de filmv. - toning is nog steeds gering in verhouding tot het ge distribueerde Amerikaanse produkt. Het is denkbaar en wenselijk dat een versterking van de positie van de Europese producenten ook door de Europese Ge meenschap zal worden bevorderd, maar realiteit van de markt rechtvaardigt de verwachting dat ook in de jaren negentig en daarna het Amerikaanse produkt een vooraanstaande plaats zal b1 ij ven innemen. De NBB vervult een belangrijke brugfunctie, zowel binnen Europa als tussen Nederland en de Ameri kaanse filmmarkt. Dat die positie wordt erkend, mag blijken uit het feit dat de Nederlandse overheid in samenspraak met onder andere de NBB copro- duktieverdragen met andere landen overeenkomt, en uit de nauwe samenwerking met de MPEAA en de overlegstructuren binnen de Europese Gemeen schap. De betrokkenheid van de NBB bij de internationale markt en bij de internationale beleidsontwikkelingen kan met de inzet van alle leden een toetssteen vormen voor de voortgang en verdere kwaliteitsverbetering van de nationale filmdistributie. In die zin heeft de NBB in het verslagjaar al een bijdrage geleverd aan het vijfjarenplan richting Europa 1992.

Jaarverslagen | 1987 | | pagina 5