uiteraard aanmerkelijk minder kosten en moeite met zich meebrengen dan de eerste en oorspronkelijke opzet. Vier projecten zijn gedurende het S.V.P. wél op de rails gezet, maar wachten op verdere uitwerking, c.q. uitvoering. Als eerste kan genoemd worden de invoering van de ontworpen pictogrammen (getekende symbolen), die de bioscoopexploitant een mogelijkheid moeten ge ven zich beter naar de consument te profileren. Aan de hand van deze pictogrammen kan de indivi duele consument zich een oordeel vormen over de aanwezigheid van bepaalde, voor hem belangrijke, faciliteiten zoals voorzieningen voor invaliden, be waakte garderobe, airconditioning e.d. Een tweede, in het verslagjaar nog niet voltooid pro ject was een gedegen uitbouw van het bio scoopbonnen-systeem. Naar uit onderzoek bleek kunnen deze cadeaubonnen tot een aanmerkelijke additionele omzet bijdragen, mits een goed en breder opgezet systeem van de grond komt. (Aan het einde van het verslagjaar heeft de Adviescommissie Marke ting en Communicatie, zie elders in dit verslag, dit project ter hand genomen.) Voorts is in juni het rapport 'Filmkopieèn en de kwa liteitspresentatie daarvan' aan de leden gepresen teerd. Dit rapport, samengesteld en geschreven door de projectgroep Dienstverlening, handelt over de kwaliteit van de filmkopieèn, van trailers, voorfilms en reclamefilms e.d. welke in de Nederlandse biosco pen worden vertoond. Uitgangspunt van dit rapport was dat een verant woorde kwaliteitspresentatie een voorwaarde is voor een tevreden consument. Het rapport beoogt de voor zet te geven aan alle betrokken partijen, zowel bio scoopexploitanten als filmverhuurders, gezamenlijk te komen tot een optimale kwaliteitspresentatie. Naast bovengenoemde projecten is in het verslagjaar een collectieve reclamecampagne gevoerd om de con sument indringend te confronteren met de bioscoop teneinde een groter aandeel van de bioscoop in de vrijetijdsbesteding te bewerkstelligen, een en ander onder het motto 'in de bioscoop vergeet je dat het film is'. Als medium voor deze Bewustwordingscampagne is gekozen voor de zogenaamde billboards. In de maan den oktober en november zijn zo'n 400 billboards door het gehele land ingezet, waarbij gebruik werd gemaakt van speciaal vervaardigde posters. Daarnaast kregen de bioscoopexploitanten promo tie-materiaal aangeboden om op plaatselijk niveau extra aandacht aan de campagne te geven. Terugblikkend op het S.V.P. mag geconstateerd wor den dat daardoor een veelheid van diverse projecten tot stand is gekomen, alle dienende om de bio scoopbranche beter te wapenen in de strijd om de consumentengunst. Er zijn duidelijk tekenen dat de bioscoopbranche met nieuw elan deze strijd heeft aangebonden en het vertrouwen is gewettigd dat het streven naar een groter aandeel in de besteding van de consumenten-gulden met succes bekroond wordt. Adviescommissie Marketing Communicatie De Adviescommissie Marketing Communicatie is in 1988 opgericht om de besprekingen in NEHEM verband over zaken marketing en publiciteit betref fende te continueren en de Nederlandse Bond van Bioscoop- en Filmondernemingen in staat te stellen een eigen publiciteitsbeleid te ontwikkelen en nieuwe initiatieven op dit terrein te ontplooien. De commis sie heeft tot taak het Bondsbestuur over marketing en publiciteitsaangelegenheden te adviseren. In haar korte bestaan heeft de commissie inmiddels de eerste concrete stappen gezet in de richting van een meer beleidsmatige benadering van de bestaande on volkomenheden op dit terrein binnen de bio scoopbranche. Zo is in het kader van het Europese Jaar van de Film en de Televisie een Nationale Bio- scoopdag met succes georganiseerd en is aansluitend op het NEHEM structuurverbeteringsproject de af ronding van de Bewustwordingscampagne begeleid. In het verslagjaar is in de Adviescommissie voorts een scala van onderwerpen aan de orde gekomen welke rechtstreeks voortvloeiden uit het NEHEM-project danwei uit de interne discussie naar voren waren ge komen. Belangrijke onderwerpen waren: Stimuleren verkoop bioscoopbonnen. Recent onderzoek, onder mensen die met een bio scoopbon bij de theaters kwamen, heeft aange toond dat ca. 24% van deze groep niet naar de bio scoop gegaan zou zijn als zij niet over een bon hadden beschikt. Dit gegeven toont voldoende aan dat de uitgifte van de bioscoopbon leidt tot een omzetverhoging zodat stimulering van de verkoop voor de bedrijfstak goede perspectieven biedt. - Marketing voor de bioscoop. Het behoeft geen betoog dat de ontwikkeling van een marketingstrategie noodzakelijk is om de con sument terug te krijgen in de bioscoop. Diverse rapporten - o.a. het rapport van Bakkenist, Spits Co./ Interview 'De consument gerichte bioscoop' geven aanzetten tot een dergelijke strategie; aan een verdere vertaling naar de eisen van de dagelijkse praktijk dient echter nog te worden gewerkt. Onder dit kopje kan eveneens worden vermeld de ontwik keling van pictogrammen: gestyleerde afbeeldin gen, waaruit voor het publiek valt af te leiden over welke faciliteiten een theater beschikt. - Voorprogramma in de bioscopen. Al geruime tijd leeft de wens om het voorpro gramma een meer samenhangend karakter te geven 12

Jaarverslagen | 1988 | | pagina 13