Functies, respectievelijk vertegenwoordiging door Bondsfunctionarissen in externe organisaties in 1988 seminar georganiseerd waarover elders in dit jaarver slag wordt bericht. Ondanks grote krachtsinspanningen vanwege de be drijfstak is het noch overdreven, noch cynisch om te stellen dat het Europese Jaar niet aan de verwachtin gen heeft voldaan. Positief punt echter is dat de discussie met betrekking tot de harmonisering van de BTW binnen de E.G. en de Raad van Europa goed op gang is gekomen. In een aantal resoluties is aangedrongen op een plaatsen van film in het zogenaamde lage tarief. Stichting Auteursrechtbelangen: H. J. A. Tijssen, lid Raad voor de Kunst: Commissie Media: H. J. A. Tijssen, voorzitter Afdeling Film: H. J. A. Tijssen, voorzitter Kernraad: H. J. A. Tijssen, lid Werkgroep buitenland: H. J. A. Tijssen, lid Werkgroep BTW: drs. J. Ph. Wolff/H. J. A. Tijssen, leden Fonds voor de Nederlandse Film: H. J. A. Tijssen: lid Fondsraad Omroepraad van de NOS: H. J. A. Tijssen, lid Stichting Video Veilig: H. J. A. Tijssen, voorzitter F. J. M. van der Putte, uitvoerend secretaris Raad van Toezicht Video: H. J. A. Tijssen, lid Union Internationale des Cinemas (UNIC): Drs. J. Ph. Wolff, vice-president Féderation Internationale des Associations de Pro- ducteurs de Films (FIAPF): H. J. A. Tijssen, bestuurslid Féderation Internationale des Associations de Distri buteurs de Films (FIAD): H. J. A. Tijssen, bestuurslid Stichting Bio-Kinderrevalidatie: Drs. J. Ph. Wolff, vice-voorzitter Stichting Arnhemse Revalidatiecentra: Drs. J. Ph. Wolff, lid Raad van Toezicht Bio Mytylschool: Drs. J. Ph. Wolff, voorzitter Nationaal Campagne Comité van het Nederlandse Rode Kruis: Drs. J. Ph. Wolff, lid Cinetone International BV: Drs. J. Ph. Wolff, commisaris Publikaties en voordrachten van Bondsfunctionarissen in 1988 Drs. J. Ph. Wolff Tn de luwte', Film nr. 1. - 'NBB 70 jaar', Film nr. 2. 'Het 'Filmtheater Seminar' in Baden Baden (2)'. 'Speelfilmproducenten en filmvertoners in de ge meenschappelijke Europese Markt', Film nr. 4. 'Cinetone exit', Film nr. 4. 'Marketing voor de bioscoop', Film nr. 5. 'U.N.I.C.-nieuws', Film nr. 5. 'Challenge from the Outside or Threat from within. A brief Economist's View' (in 'Final Seminar Re port', NBB, nov. 1988). 'Televisie en speelfilm. Het congres over de relaties tussen het filmbedrijf en de televisie in Venetië, Film nr. 6. 'Het BTW-tarief voor bioscopen en andere cultu rele instellingen', Film nr. 6. Vertaling met commentaar van 'Optimierung der Bild und Tonqualitat im Kino' door H. P. Zoller, Film nr. 3. H. J. A. Tijssen 'Europees Jaar van de Film en Televisie', Film nr. 1, jan. 1988; Filmnr. 3, mei 1988; Film nr. 6, dec. 1988. 'Cannes 1988', Film nr. 4, juli 1988. 'BTW zonder grenzen', Film nr. 5, sept. 1988 Letterlijke tekst van de rede uitgesproken tijdens het Symposium on relations cinema-television Ve- nice, 1-2 September 1988, Palazzo Labbia-Campo San Geremia. Comité des Industries Cinématographiques des Com- munautés Européennes (CICCE): H. J. A. Tijssen, bestuurslid 20

Jaarverslagen | 1988 | | pagina 21