II Intern- organisatorische aangelegenheden BONDSRAAD De Bondsraad, die statutair de functie van algemene ledenvergadering vervult, kwam in 1988 tweemaal bijeen. Een buitengewone vergadering van de Bonds raad ging vooraf aan de viering van het 70-jarig jubi leum van de NBB op 11 februari 1988. In deze verga dering werd besloten tot een tijdelijke lichte contributieverhoging, ter dekking van de NBB-bij- drage aan de kosten van het structuurverbeterings project. De verdere vooruitgang van dit project komt elders in dit jaarverslag uitgebreid aan de orde. Ook werd besloten tot een aanvulling van de consi derans van de overeenkomst tussen de NBB en de Associatie van Nederlandse Filmtheaters, nu in de praktijk van de samenwerking tussen beide organisa ties zich enige problemen voordeden die noodzaakten tot nadere afstemming. Eerste evaluatie van de werking van het gewijzigde reglement inzake Algemene Voorwaarden voor Ver huur en Huur van'Films deed het Bondsbestuur be sluiten het aangepaste rode kaartensysteem voorlopig voort te zetten. Als gevolg van de totstandkoming en ondertekening van de Associatie-overeenkomst tussen de Verenigde Audiovisuele Produktiebedrijven en de NBB, even eens op 11 februari 1988, werden de Bondsstatuten aangepast en de specifiek op de VAP als NBB-lid betrekking hebbende reglementen vervallen ver klaard. Tevens werden Bondsstatuten en Contributieregle ment op enige technische onderdelen gewijzigd. Tot slot werd besloten de leden en oud-leden J. Ar kenbout, C. F. de Clerk, W. Hemelraad, A. H. W. Kommer, L. van Praag en F. H. W. Weyschede het lidmaatschap van verdienste toe te kennen. Wegens zijn grote inzet en verdiensten voor het werk van de NBB besloot de Bondsraad de heer J. Nijland te benoemen tot ere-voorzitter. Aan drs. F. L. Schimsheimer werd voor zijn zeer gewaardeerd werk als voorzitter van de Commissie Nieuwe Zaken de Penning van verdienste voor het Nederlands Filmbedrijf toegekend. Tijdens de daarop volgende bijeenkomst ontving de heer Fons Rademakers van het Bondsbestuur een zilveren schaal met inscriptie, wegens zijn vele verdiensten voor onze bedrijfstak. De jaarlijkse reguliere vergadering van de Bondsraad vond plaats op 15 november 1988. In deze vergade ring werden het jaarverslag over 1987 en de financiële stukken goedgekeurd en werd tevens een meerjaren- begroting over de jaren 1989 tot en met 1992 aan vaard. Naar aanleiding van een voorstel van het Bondsbestuur ging de Bondsraad akkoord met de introductie van een vernieuwde bioscoopbon en het uitwerken van een plan voor een landelijke actiebon, die in het kader van grote landelijke reclamecampag nes van ondernemingen zou kunnen worden ingezet. Tevens ging de Bondsraad akkoord met het voorstel om de herziene rode-kaarten procedure tot de vol gende Bondsraad te continueren, nu de eerste ervarin gen met dit systeem aangetoond hebben dat een aan zienlijke verlichting van administratieve werkzaam heden is bewerkstelligd. Voorts heeft de Bondsraad kennis genomen van het voornemen van het Bestuur met voorstellen te komen ter herziening van statuten en reglementen. Doel daarbij is een betere aansluiting te bereiken bij de huidige economische praktijk en de nodige flexibili teit in te bouwen met betrekking tot de samenstelling van het Bondsbestuur. Mede in verband met de discussie rond het invoeren van een spiegelbeeldconstructie met betrekking tot de vertoning van gesubsidieerde films zal de overeen komst met de Associatie van Nederlandse Filmthea ters worden bijgesteld. Op voorstel van het Bondsbestuur ging de Bondsraad akkoord met een wijziging van het Reglement inzake Filmexploitatierechten, inhoudende de mogelijkheid de videotermijn te verkorten indien handhaving van deze termijn (een van) de betrokken leden onevenre dig zou schaden. Aan het eind van het verslagjaar was de Bondsraad als volgt samengesteld: drs. J. Ph. Wolff, voorzitter; vanwege de Afdeling Bioscoopexploitanten: de heren A. Th. Abeln, drs. J. Bruinstroop, J. van Dommelen, W. van Dommelen, L. van Praag, J. M. Punt, me vrouw E. C. Rooth, G. C. M. Ruys, W. H. H. Ruyters, G. J. Thedinga en mevrouw drs. M. L. Wolff; vanwege de Afdeling Filmverhuurders: de heren J. Arkenbout, R. L. Paerl, M. van Praag, drs. W. J. A. van Roosmalen en R. Wijsmulier; vanwege de Afdeling Speelfilmproducenten: de heren J. M. van Heyningen, F. Rasker en G. Versluys; vanwege de Associatie van Nederlandse Filmthea ters: de heer J. van Heyningen; vanwege de Verenigde Audiovisuele Produktiebedrij ven: de heer Y. Brusse. De Algemeen Secretaris, de heer H. J. A. Tijssen, 23

Jaarverslagen | 1988 | | pagina 24