DIVERSEN Bedrijfsregister Technische Commissie Behoudens De Nieuwe Buitensociëteit 2 en 3 zijn bovengenoemde theaters en filmverhuurkantoren in het Bedrijfsregister ingeschreven. In het verslagjaar zijn eveneens in het Bedrijfsregister ingeschreven de bioscopen Plaza 1 en 2 te Nieuwegein (Bioscoopon derneming A. F. Wolff B.V.) en Varossieau 2 (B.V. Bioscooptheater Varossieau). De permanente bioscopen telden op 1 januari 1989 103.366 zitplaatsen. Uitgeschreven - Assen werden de volgende tien bioscopen: Apollo Theater (334 zitplaat sen) Egmond aan Zee Cinema 1000 1 en 2 (96 resp. 94 zitplaatsen) Thalia Theater (402 zitplaatsen) Royal Theater (322 zitplaatsen) Oscar Meent (215 zitplaatsen) Harmonie 1 (294 zitplaatsen) Duoscoop 1 en 2 (187 resp. 137 zitplaatsen) Odeon Theater (133 zitplaat sen) Gouda Heythuizen Rotterdam Tilburg Valkenburg Zutphen Operateursopleiding De Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel heeft in het verslagjaar 1988 to taal 107 cursisten onder haar hoede gehad. Besloten werd de kwaliteit van het technisch bio scooppersoneel te verbeteren door de leerstof en de daarmee verbonden diploma's verder te modernise ren. Dit heeft tot gevolg gehad dat het Praktijk Cer- tifikaat inmiddels is afgeschaft. Tevens zullen maat regelen worden genomen om met ingang van 1 januari 1990 de leerstof voor dit certificaat tesamen met de stof voor het eveneens af te schaffen C-di- ploma in gewijzigde vorm onder te brengen in een diploma A en B nieuwe stijl. Bij het jaarlijkse operateursexamen meldden zich 42 kandidaten, tegen 56 in 1987 en 47 in 1986. Het aantal geslaagden bedroeg 24, 16 ontvingen het Praktijk Certifikaat, 4 het diploma A en 4 het diploma B. Evenals in 1987 berustte het voorzitterschap van de Stichting bij drs. W. J. A. van Roosmalen. De heer L. Claassen verzorgde het secretariaat. Ook in 1988 zijn er door de Technische Commissie adviezen verstrekt ten behoeve van de Commissie Nieuwe Zaken. Deze adviezen werden samengesteld door de secretaris van de commissie in samenwerking met een van de leden. Evenals vorig jaar waren er op technisch gebied nauwe contacten met het Nederlands Genootschap van Filmtechniek. De commissie bestond uit de heren H. Berg, G. P. Bierling en D. Swart. Het secretariaat was als voor heen in handen van de heer L. Claassen. Eretekens Het Bondsbestuur heeft in 1988 105 zilveren erete kens verstrekt aan personen die gedurende 10 jaar bij eenzelfde onderneming in het Nederlandse Film- en Bioscoopbedrijf in dienst zijn geweest. Er werden 62 zilveren spelden uitgereikt aan mannelijke werkne mers en 43 brochettes aan vrouwelijke werknemers. Voorts werden 12 gouden eretekens verleend aan per sonen die gedurende 25 jaar in de bedrijfstak werk zaam zijn geweest. Er werden 9 gouden spelden uit gereikt aan mannelijke werknemers en 3 gouden brochettes aan vrouwelijke werknemers. Tevens wer den 6 gouden eretekens met diamant verleend aan personen die 40 jaar in de bedrijfstak werkzaam wa ren. Het betrof hier 6 gouden spelden met diamant uitgereikt aan mannelijke werknemers. Film Het blad Film is in 1988 zes maal verschenen. De redactie werd gevoerd door de heren W. van Dom melen, F. J. M. van der Putte en drs. W. J. A. van Roosmalen (hoofdredacteur). Het is verheugend te constateren, dat de NBB na een aantal jaren weer beschikt over een volwaardig Bondsorgaan. Door het wederom regelmatig verschijnen van Film is de frequentie van de Nieuwsbrief teruggelopen; in het verslagjaar is deze vijf keer verschenen. 29

Jaarverslagen | 1988 | | pagina 30