De Noorderlingen Een andere pijler van de NBB, het zgn. Algemeen Bedrijfsreglement waarin ondermeer de vereisten voor vestiging van nieuwe bedrijven waren vastgelegd, maakte onderdeel uit van bovengenoemde overgangsbepalingen, die tot 1 januari 1993 van kracht bleven. Naar in de tweede helft van het verslagjaar bleek, bestond er binnen de verenigingen geen behoefte in de nieuwe constellatie de betreffende vereisten te handhaven. BILATERAAL OVERLEG In de nieuwe organisatiestructuur dienen de verenigingen in onderling overleg verdragen vast te stellen, waarin die zaken worden opgenomen die men collectief geregeld wenst te zien. Sinds oktober 1990 zijn delegaties van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten en de Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders vele malen bijeen geweest om hierover van gedachten te wisselen. Bovengenoemd window-verdrag is een van de uitkomsten van dit bilateraal overleg. Partijen hebben zich ook uitvoerig gebogen over regelingen betreffende het onderling handelsverkeer. De standpunten hieromtrent bleken echter zodanig te divergeren, dat op enkele ondergeschikte punten na, tot op heden geen overeenstemming kon worden bereikt. BONDSRAAD De statutaire ledenvergadering van de NBB, de Bondsraad, kwam op 23 april 1992 voor het laatst in vergadering bijeen. Naast de vaststelling van de statuten en het huishoudelijk regle ment van de NFC was de aanvangsdag van de speelweek wederom een belangrijk discussiepunt. Met tegenstemmen van de vertegenwoordigers van U.I.P. en Warner Bros, werd besloten vanaf 3 september 1992 de speelweek opnieuw op donderdag te laten aanvangen. Voortvloeiend uit de goedkeuring van de voorgestelde statutenwijziging werd door de Bondsraad besloten het zittende Bondsbestuur te benoemen tot Federatiebestuur ad interim, teneinde te voorkomen dat er na de oprichting van de Federatie een bestuurlijk vacuüm zou ontstaan. Dit Federatiebestuur a.i. zou de Federatie besturen totdat een nieuw bestuur door de Federatieraad zou zijn benoemd (aan het einde van het verslagjaar hadden deze benoemingen nog niet plaatsgevonden). Tevens werd besloten de heer W.H.J.J.M. van Wouw tot lid van het Federatiebestuur a.i. te benoemen, als opvolger van mevrouw E.C. Rooth en de heer G.J.P.M, van Zwieten, die enige tijd de zetel van Cannon heeft waargenomen.In de Bondsraad werd van gedachten gewisseld over het beschikbaar stellen van financiële middelen om marketing activiteiten te ontplooien ten behoeve van stimulering van het bioscoopbezoek. Besloten werd hiervoor een budget van fl. 150.000,00 tot fl. 200.000,00 ter beschikking te stellen. Hierover meer onder het hoofdstuk "stimulering bioscoopbezoek".

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 15