Besloten is per 1 januari 1992 het kassauurloon wederom als een vast, boven het minimum- uurloon liggend, bedrag in de CAO op te nemen.In januari en juli is overeenkomstig de CAO de prijscompensatie doorberekend in de salaristabel (respectievelijk 2,4% en 1,1%). Eind augustus gaf de Dienstenbond FNV aan de CAO niet ongewijzigd te willen verlengen. N.a.v. het overleg in de Stichting van de Arbeid (het zgn. Centraal Akkoord) kwamen partijen in december schriftelijk overeen de CAO voor 1992 ongewijzigd te verlengen tot 1 maart 1993. De samenstelling van de Sociale Commissie bleef in het verslagjaar ongewijzigd. De Commissie bestond uit: W. van Dommelen, voorzitter, F. de Boef, W.H.H. Ruyters en mevrouw drs. M.L. Wolff, werkgeversgedelegeerden, alsmede J. van de Belt, G.B. de Graaff, F. Luining en W.J. Noordman, werknemersgedelegeerden. Als secretaris fungeerde de heer F.J.M, van der Putte. In de VUT-regeling voor het bioscoopbedrijf kwam in 1992 geen wezenlijke verandering. De door de werkgevers te betalen premie bleef 4,28% van het loon voor de premieheffing Ziektewetverzekering en de uittredingsleeftijd bleef gehandhaafd op 61 jaar. De zgn. 40 dienstjaren regeling, volgens welke, ongeacht de leeftijd, na een onafgebroken dienstverband binnen de bedrijfstak van 40 jaar eveneens van de VUT gebruik kan worden gemaakt, werd verlengd tot 1 januari 1993. (Deze regeling wordt van jaar tot jaar bezien. Inmiddels is bekend dat de regeling ook voor 1993 zal gelden.) ERETEKENS In 1992 zijn 35 eretekens verstrekt aan personen die gedurende 10 jaar bij ondernemingen in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf werkzaam zijn geweest. Er werden 18 zilveren spelden uitgereikt aan mannelijke werknemers en 17 brochettes aan vrouwelijke werknemers. Flodder in Amerika Er werden 10 gouden eretekens verleend aan personen die gedurende 25 in de bedrijfstak werkzaam zijn geweest. Het betrof hier 10 mannelijke werknemers. Voorts werden er 4 gouden eretekens met diamant uitgereikt aan personen die 40 jaar in de bedrijfstak werkzaam waren, te weten 3 gouden spelden met diamant aan mannelijke werknemers en een gouden brochette met diamant aan een vrouwelijke werknemer.

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 21