Sociale aangelegenheden Internationaal CAO In het verslagjaar is in de Sociale Commissie overleg gevoerd over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor het bioscoopbedrijf. Hoewel de standpunten van de werkgevers- en de werknemersdelegatie bij aanvang van de onderhandelingen vrij ver uit elkaar lagen, zijn partijen er toch in geslaagd een CAO over de jaren 1993-1994 af te sluiten. T.o.v. de oude CAO zijn de voornaamste verschillen: - Een regeling ter dekking van het zgn. WAO-gat, d.m.v. een invaliditeitspensioen. - Een wijziging van de buffetprovisie-regeling, waarbij de provisie is verhoogd tot 3%, 2% hier van als provisie uit te keren en 1% te storten in een fonds ter dekking van buffet-tekorten. Afhankelijk van de hoogte van de tekorten kan uit dit fonds uitkering plaatsvinden. - Kassatekorten komen voor rekening van de werkgever. - Bij een situatie van structureel overwerk zal de werkgever desgevraagd de arbeids-overeen- komst aanpassen aan de feitelijke situatie. - Medewerkers, ingeschaald op het minimumloon ontvangen en eenmalige uitkering ter hoogte van 2% van het jaar-salaris 1993. - Per 1 januari 1994 zullen de minimum-lonen worden verhoogd met de geldende prijscom pensatie, voor die medewerkers die 3 jaar of langer in dienst zijn. - Servicemedewerkers en schoonmaak- en onderhoudsmedewerkers, 6 jaar of langer in dienst ontvangen een toeslag op het uurloon van 12 cent. VUT Door de CAO-partijen is besloten de VUT-regeling ongewijzigd te continueren voor 1993 en 1994. Aan bestuur van de Stichting Vrijwillig Vervroegde Uittreding voor het Bioscoopbedrijf (SUB) is verzocht de mogelijkheid te onderzoeken om naast de bestaande uittredingsregeling een rege ling te treffen waarbij op vrijwillige basis kan worden uitgetreden op 60 jarige leeftijd, met een uitkering van 80% van het laatst genoten inkomen. De Sociale Commissie bestond uit: W.van Dommelen, voorzitter, Ede Boef, W.H.H.Ruyters, Mw.Drs. M.LWoIff, werkgeversgedelegeerden; J.van de Belt, CB.de Graaff, F.Luining en WJ.Noordman, werknemersgedelegeerden. Secretaris was FJ.M.van der Putte. Op internationaal gebied is de vereniging vertegenwoordigd in de Union Internationales des Cinémas (UNIC). DrsJ.Ph.WoIff fungeerde in dit samenwerkingsverband van Europese bioscoop organisaties als vice-voorzitter. Het door de UNIC ondersteunde project in het kader van het Europese Media Programma was Media Salles. De heer Wolff maakte als penningmeester deel uit van het bestuur van deze, in Milaan gevestigde, instelling. Onder auspiciën van Media Salles is het "European Cinema Yearbook - a statistical analysis 1989 - 1992" verschenen. In dit naslagwerk -dat vooraf werd gegaan door een eerdere editie die eind 1992 verscheen- worden de gegevens van 17 Europese landen naast elkaar gezet over een periode van vier jaar. Het boek, geeft een overzicht van gegevens als aantal bezoekers, bezoekfrequenties, recettes, gemiddelde toegangsprijzen, aantal bioscopen, aantal stoelen, de nationale filmproduktie en de marktaandelen van nationale-, Amerikaanse- en Europese films, alsmede gegevens over het jaarlijks uitgebrachte aantal filmtitels, bioscopen met Dolby, BTW- tarief, speciale belastingen, window-bepalingen e.d. De voor beide jaarboeken verantwoordelijke Onderzoeksgroep van Media Salles werd gecoördi neerd door de heer Wolff. De samenstelling van de jaarboeken geschiedde in Nederland en was in handen van Mevrouw Drs. S.H.Bulten. 13

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 14