hetgeen overeenkomt met 4.2% van het bezoek. Vorig jaar waren deze percentages nog 13.7 en 13.5. Het ontbreken van een grote publieks films, zoals in 1992 Flodder in Amerika, was hier debet aan. Koploper in 1993 was "De Kleine Blonde Dood", die op 11 maart in première ging, op grote afstand gevolgd door "Oeroeg". Beide films stonden respectievelijk op de elfde en de tweeën- dertigste plaats in de top - 50. In onderstaand overzicht treft u de 12 films aan in volgorde van premièredatum, met daarach ter de naam van de producent, de regisseur en de verhuurder die de film heeft uitgebracht. Orlando Vals licht Belle van Zuylen 1. Orlando (coproduktie), premièredatum 21 januari, producent Sigma Film Productions BV, regisseur Sally Potter (Concorde Film) 2. Vals Licht, premièredatum 30 januari, producent Sigma Film Productions BV, regisseur Theo van Cogh (Concorde Film) 3. Op Afbetaling, premièredatum 11 februari, producent Lowand Pictures BV, regisseur Frans Weisz (Hungry Eye) Daens (coproduktie), premièredatum 5 maart, producent Shooting Star Filmcompany BV, regisseur Stijn Coninx (Shooting Star) 5. De Kleine Blonde Dood, premièredatum 11 maart, producent Verenigde Nederland- sche Filmcompagnie, regisseur Jean v.d.Velde (Concorde Film) De Zevende Hemel (coproduktie), première datum 1 april, producent Added Films International BV, regisseur Jean Paul Lillienfeld (U.I.P.) 7. Oeroeg (coproduktie), premièredatum 10 juni, producent Added Films BV, regisseur Hans Hylkema (U.I.P.) 75

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 16