NEDERLANDSE VERENIGING VAN FILMVERHUURDERS Algemene ledenvergadering bestuur Lidmaatschappen Statuten Ook binnen de Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders is in het verslagjaar uitvoerig van gedachten gewisseld over het bestaansrecht van de NFC én van de eigen vereniging. Op voorstel van het bestuur werd vastgesteld dat het takenpakket van de NVF in ieder geval moest bevatten behartiging van de belangen van de Nederlandse filmdistributie, verzorging van statistiek, checking activiteiten in bioscopen, marketing activiteiten (vanuit de Stichting Marketing Communicatie) en filmtransport. Tevens werd door de algemene ledenvergadering besloten het lidmaatschap van de NFC te continueren voor minimaal een periode van drie jaar. Andere belangrijke punten van bespreking waren het lidmaatschap van de vereniging en de sta tuten. Na vele jaren de Afdeling Filmverhuurders van de NBB en de NVF te hebben voorgezeten, trad de heer Drs. WJ.A.van Roosmalen af, mede i.v.m. het feit dat hij niet meer actief als filmver huurder was. Hij werd opgevolgd door de heer M.van Praag. Deze stelde zijn functie echter na korte tijd beschikbaar. Het bestuur bestond aan het einde van 1993 uit J.B.Heijl, voorzitter, S.F.Maltha, penningmeester, mw. C.Menegazzi, Mr.H.Pos, M.van Praag, R.Wijsmuller en PZonderland. FJ.M.van der Putte fungeerde als waarnemend secretaris. De algemene ledenvergadering was van mening dat de vereniging, overigens conform de statu ten, uitsluitend actieve filmverhuurders kon bevatten. Dit had tot gevolg dat het lidmaatschap van een aantal distributeurs wegens verlies der vereisten werd opgezegd. Die filmverhuurders die al vele jaren lid van de Afdeling Filmverhuurders van de NBB waren geweest werden in de gelegenheid gesteld als donateur toe te treden tot de NVF, zodat men toch nog betrokken zou blijven. Enkele bedrijven hebben van deze mogelijkheid gebruik gemaakt. Als gevolg van deze schifting liep het aantal leden drastisch terug: van 25 in 1992 naar 14 ultimo 1993. Naast het formele lidmaatschap op basis van de statutaire vereisten speelde tevens de opzeg gingen van enkele filmverhuur-kantoren die in december 1992 waren gedaan en per 31 decem ber 1993 in zouden gaan. Het betrof hier Buena Vista International (Netherlands) BV, Columbia Tri-Star Films (Holland) BV en Meteor Film BV, die in afwachting van de verdere ont wikkelingen binnen de vereniging het lidmaatschap hadden opgezegd, echter met de aanteke ning dat men het lidmaatschap zou continueren als de NVF in staat zou blijken de belangen van de sector adequaat te behartigen. Alle drie de ondernemingen besloten uiteindelijk lid te blijven, waarbij alleen Meteor Film in december opnieuw aangaf formeel op te zeggen, nu per 31 december 1994. In 1993 werd besloten tot een wijziging van de statuten van de vereniging. Een van de belang rijkste wijzigingen was de stemprocedure, die zodanig werd aangepast dat elke stemming, zowel over zaken als over personen, op basis van marktaandeel zou plaatsvinden. De formele wijziging kon in het verslagjaar niet worden afgerond. 18

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 19