Internationaal Overleg NVPI De heer Y.Brusse werd tot erelid benoemd vanwege de eveneens bijzondere diensten de NBB bewezen gedurende een lange reeks van jaren. Het Federatiebestuur a.i verleende de heer W.van Dommelen het lidmaatschap van verdienste, vanwege zijn jarenlange inspanningen voor het totstandkomen van een collectief marketingbe leid. De heer Drs. WJ.A.van Roosmalen werd de penning van verdienste jegens het Nederlandse film bedrijf toegekend, vanwege zijn werkzaamheden voor het blad FILM. film In de loop van 1993 kwam het blad FILM ter discussie te staan, hoofdzakelijk vanwege het feit dat de exploitatiekosten te hoog waren. Mede i.v.m. de interne discussies binnen de NFC en de verenigingen over de diverse kostenposten en de mogelijkheden hierop te bezuinigen, resul teerde een en ander uiteindelijk in het verdwijnen van FILM. reglementen In het verslagjaar besloot de Federatieraad tot vaststelling van een algemeen bedrijfsregister- reglement -als opvolger van het algemeen bedrijfsreglement- en tot wijziging van het reglement op de Lijst van Geen Bezwaar en het reglement inzake de Raad van Arbitrage voor het Film- en Bioscoopbedrijf in Nederland. De Federatieraad was aan het einde van het verslagjaar als volgt samengesteld: R.Wijsmuller, voorzitter, vanwege de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten: A.T.Abeln, J.van Dommelen, C.A.Koppies, R.van der Meulen, L.van Praag, W.H.H.Ruyters, AJ.Weststrate, Drs. J.Ph.WoIff, W.HJJ.M.van Wouw; vanwege de Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders: J.B.Heijl, S.F.Maltha, mw C.Menegazzi, M.van Praag, Mr.H.Pos, PZonderland vanwege de Nederlandse Vereniging van Speelfilmproducenten: J.M.van Heijningen, H.Bos, R.Kerbosch; vanwege de Verenigde Audiovisuele Produktiebedrijven: vacature; vanwege de Associatie van Nederlandse Filmtheaters: Drs.C.LJ.Bunnik; De algemeen secretaris, de heer HJ.A.Tijssen fungeerde qualitate qua als secretaris van de Federatieraad. De heer HJ.A.Tijssen vertegenwoordigde ook in 1993 Nederland in het bestuur van Eurimages (het co-produktiefonds van de Raad van Europa in Straatsburg). Hij werd in 1993 gekozen tot vice-voorzitter van SCALE (Small Countries improve their Audiovisual Level in Europe). Scale is een van de nieuwe mediaprojecten van de EU in Brussel. Sources (Stimulating Outstanding Resources for Creative European Screenwriting) een ander mediaproject, gevestigd in Amsterdam en betaald door de EU en het Ministerie van WVC, heeft tot doel door middel van workshops het schrijven van scenario's te verbeteren. Voorzitter is de heer mr. C.Goekoop, vice-voorzitter is HJ.A.Tijssen. In 1993 is er vanwege het bestuur intensief overlegd met het bestuur van de afdeling Video van de NVPI (Nederlandse Vereniging van Producenten en Importeurs van Beeld- en

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 6