Kerncijfers 1993 Arbitrage De bruto-recettes van de Nederlandse Bioscopen hebben in 1993 in totaal 188.2 miljoen gul den bedragen. Een stijging van 14% t.o.v. 1992. Het aantal bioscoopbezoekers was 15.9 miljoen (13.7 mil joen in 1992), een stijging van 16%. Hiermee is de toename van het bioscoopbezoek de op twee na grootste in Europa. Alleen Duitsland en Denemarken hadden een hoger percentage nl. 23.5 en 18, waarbij dient te wor den aangetekend dat de stijging in Duitsland is beïnvloed door een meer dan evenredige stij ging van het bezoek in de "neue Bundeslander". Werd in het jaarverslag over 1992 nog de verwachting uitgesproken dat de cijfers van 1993 een verbetering te zien zouden geven, dan kan thans geconstateerd worden dat aan deze ver wachting meer dan ruimschoots is voldaan. Het aantal bezoekers is zelfs het hoogste aantal sinds 1984. Er zijn in het verslagjaar drie arbitrage zaken voorgelegd aan de Raad van Arbitrage. Het betrof hier een vertonings-overeenkomst tussen een exploitant en een distributeur, een geschil tussen regisseur en producent over het eigendom van filmmateriaal, alsmede een geschil tussen een distributeur en een producent m.b.t. distributierechten. Aangezien het bij de samenstelling van enkele arbitragecommissies moeilijk bleek een niet betrokken en terzake kundig lid-adviseur te benoemen, is in de Federatieraad besloten het aan tal leden adviseurs uit te breiden in die zin dat de NVB en de NVF ieder tien leden mogen benoemen en de andere aangesloten verenigingen ieder vijf leden. De Raad van Arbitrage was als volgt samengesteld: Prof. Mr. LH.AJ.M.Quantvoorzitter Mr. H.C.Bitter, vice-voorzitter Mr. J.J.van Es, lid Mr. W.Lvan der Kolf, lid Drs. J.H.Knopper, lid Mr.H.P.C.Reinhold, lid Mr. W.R.Veldhuyzen, lid leden-adviseurs namens de Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders J.Arkenbout J.B.Heijl S.F.Maltha Mevr. C.Menegazzi Drs. M.K.van der Molen Mevr. M.Pagrach M.van Praag Namens de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten A.T.Abeln J.van Dommelen G.Kuipers R.van der Meulen 8

Jaarverslagen | 1993 | | pagina 9