NEDERLANDSE VERENIGING VAN FILMVERHUURDERS Lidmaatschap/ Bestuur Activiteiten In het verslagjaar trachtte de Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders concreet invulling te geven aan het reeds in 1993 opgestelde takenpakket van de vereniging, o.a. bestaande uit het behartigen van de belangen van de leden filmverhuurders, verzorgen van statistiek en het ver zorgen van een checking service. Een van de eerste stappen hiertoe was het aanstellen van drs. J.B. Huijsdens (afgestudeerd in de richting communicatiewetenschap aan de Universiteit van Amsterdam) als secretaris van de vereniging. Aladdin Meteor Film gaf eind 1993 te kennen het lidmaatschap van de vereniging per 31 december 1994 te willen stopzetten. Bij het naderen van die datum deelde men echter mee het lidmaat schap voor 1995 te willen continueren, waarbij men echter te kennen gaf de opzegging van het lidmaatschap te verschuiven naar 31 december 1995. In het verslagjaar vonden er twee bestuurswisselingen plaats. Zowel mevrouw C. Menegazzi als de heer S.F. Maltha stelden hun functie vroegtijdig beschikbaar i.v.m. een nieuwe werkkring. Mevrouw Menegazzi werd opgevolgd door de heer R. Matalon en de heer Maltha maakte plaats voor diens opvolger bij Polygram, de heer D. de LiIIe. De heer mr. H. Pos nam het pen ningmeesterschap over van de heer Maltha. In 1994 werd afscheid genomen van Cor Koppies Filmdistribution. De werkzaamheden werden overgenomen door Hungry Eye Pictures. RCV Film Distribution werd als nieuw lid verwelkomd. Het bestuur bestond aan het einde van 1994 uit J.B.M. Heijl, voorzitter, P. Zonderland, vice- voorzitter, mr. H. Pos, penningmeester, D. de Lille, R. Matalon, M. van Praag, R. Wijsmuller. In het verslagjaar werd ook een start gemaakt met het overleg met de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten m.b.t. het totstandbrengen van algemene leveringsvoorwaarden. Dit naar aanleiding van de wens van diverse leden te beschikken over een document waar het han delsverkeer tussen bioscoopexploitanten en filmverhuurders mee wordt geregeld. 14

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 15