Bestuur Nederlandse filmproduktie Oude Tongen aanmerking komt, teneinde hem in staat te stellen projecten uit te werken zonder dat hem con stant een financieel zwaard van Damocles boven het hoofd hangt. Door het inbouwen van diverse controlepunten en bestedingscriteria zou de subsidieverstrekker toezicht kunnen houden op de besteding van de gelden, die, indien noodzakelijk, teruggevorderd moeten kunnen wor den. Uitgangspunt bij dit voorstel was dat werken zonder produktiedwang het scheppende pro ces ten goede komt. Voor de beginnende speelfilmproducenten zou een aparte regeling moeten worden getroffen, zodat deze niet buiten de subsidiëring zouden vallen. De notitie werd door de algemene ledenvergadering ondersteund. Inmiddels zijn de werkgroepen met hun werkzaamheden aangevangen. Eind februari liep de statutaire bestuurstermijn af van de heren J.M.van Heijningen, R.Kerbosch en H.Bos. Inde algemene ledenvergadering van 3 maart werden de heren LJ.M.Ceels, F.Bak en R.Houwer in hun plaats gekozen. In de loop van het jaar trad de heer Houwer als bestuurslid af. Hij werd vervangen door de heer P.Voorthuysen. Aan het einde van het jaar was het bestuur als volgt samengesteld: L.J.M.Geels, voorzitter, F.Bak, R.Scholten, penningmeester, C.Visscher en P.Voorthuysen. Er zijn in 1994 15 Nederlandse speelfilms in première gegaan, waaronder 2 coprodukties met België en een coproduktie met Duitsland, alsmede 1 documentaire die een substantieel bio scooproulement heeft gehad. (Daarnaast waren er een aantal produkties, waaronder een aan tal documentaires, die geen of slechts enkele bioscoopvertoningen hebben gehad.) Het marktaandeel van de Nederlandse produkties in de recettes bedroeg 0.6%, hetgeen overeen komt met 0.8% van het bezoek. In 1993 bedroegen deze percentages nog resp. 4.1 en 4.2. In het onderstaande overzicht treft u de 1 5 films en de documentaire aan, in volgorde van pre mièredatum, met daarachter de naam van de producent, de regisseur en de verhuurder die de film heeft uitgebracht. 1. Laura, 17 februari, Jura Film produkties, Barbara Meter, Lava Film 2. Rit over de Grens, 24 maart, (coproduktie) Casa Film, Rosemarie Blank, NFM/IAF 3. Oude Tongen, 31 maart, Hans de Weers, Gerard Jan Rijnders, Meteor 4. Wildgroei, 14 april, Sigma Film Productions, Frouke Fokkema, Concorde 19

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 20