Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten Exploitantenraad Nadat eind 1994 de statuten van de vereniging waren gewijzigd (zie hiervoor het jaarverslag 1994) werd tijdens een algemene ledenvergadering die in januari te Zeist plaatsvond een nieuwe Exploitantenraad gekozen: Categorie A: J.van Dommelen (plv. W.van Dommelen), drs. J.Ph. Wolff (plv. mevrouw drs. M.L. Wolff), W.H.H. Ruyters en W.H.J.J.M. van Wouw, categorie B: A.T. Abeln (plv. Th. Abeln), G. Kuipers (plv. J.J.Rump), R. van der Meulen (plv. A.J. Vos), P.M. Nieuwendijk (plv. mevrouw M.E. Nieuwendijk-Lievenboom), G.J.F.M. Nohlmans (plv. H.J.H. Winkens) J.M. Punt, (plv. G.C.M. Ruijs) drs. FJ. van der Scheer (plv. J.H.C. Sasbrink-Harkema), A.J. Weststrate (plv. mevrouw J.F.L.A. Bakker-de Nijs). In de eerste vergadering van de nieuwe Exploitantenraad werden als bestuursleden gekozen: J. van Dommelen, voorzitter, A.T. Abeln, penningmeester, drs. J.Ph. Wolff en W.H.J.J.M. van Wouw. G-oldenE,ye De belangrijkste onderwerpen van bespreking waren in 1995 financiën en de verlaging van de BTW. In 1994 was door de Federatieraad een alternatief plan gepresenteerd voor contributieheffing: van ieder verkocht entreekaartje zou een kwartje t.b.v. de organisatie worden afgestaan. Dit zgn. "kwartjesplan" werd al snel door de verenigingen teruggebracht tot een "15-cent plan", aangezien een kwartje enerzijds de financiële behoefte oversteeg en anderzijds omdat een kwartje per bezoeker zou leiden tot een zeer aanzienlijke stijging t.o.v. de bestaande contributie-regeling. De NVB verklaarde zich akkoord met het plan

Jaarverslagen | 1995 | | pagina 14