Internationale aangelegenheden Pocahontas Union Internationale des Cinémas (UEIC) Evenals in het vorige verslagjaar, heeft de UNIC zich ook in 1995 intensief beziggehouden met twee, voor de bioscopen belangrijke aspecten van het mediabeleid van de Europese Unie, namelijk de nieuwe Richtlijn Televisie zonder Grenzen en het programma van MEDIA II (1996-2000). De door de Europese Commissie voorgestelde nieuwe Richtlijn bevat een bepaling over de volgorde van vertoningstermijnen (windows), die ongunstige effecten zou hebben doordat de windowtermijnen in alle landen zouden gaan lopen vanaf het moment waarop een film ergens in de Europese Unie in première is gegaan. Op de algemene ledenvergadering in mei te Cannes werd dan ook besloten, deze kwestie tot het belangrijkste punt van het door de UNIC te voeren beleid te maken. Dit kon met name in de praktijk worden gebracht tijdens het in oktober te Straatsburg georganiseerde "Colloquium towards the European Cinema of the 2ist Century", waaraan door een delegatie van de UNIC is deel genomen. Tijdens die conferentie is er door de resp. Belgische, Italiaanse en Nederlandse bestuursleden in samenwerking met de Algemeen Secretaris een nota opgesteld, "Révision de la Directive Télévision sans Frontière: Le compro mis espagnol" (Parijs, oktober 1995), die via de nationale vertegenwoordigers naar de resp. ministers van Culturele Zaken is gestuurd. In een andere nota, "A propos de MEDIA II" (Parijs, november 1995) heeft de UNIC zich duidelijk uitgesproken voor een zogenaamd stelsel van automatische, in principe alleen voor alle bioscopen openstaande, subsidiëring voor de vertoning van Europese films, en tegen het zogenaamde selectieve stelsel waarbij alleen een beperkte groep van geselecteerde bioscopen daarvoor in aanmerking komt.

Jaarverslagen | 1995 | | pagina 17