Vanuit het AV-Platform werd in het verslagjaar een plan gepresenteerd voor samenwerking tussen de productie- en de publieke omroepsector: het zgn. "film van de week" plan. Opzet hiervan was te komen tot een wekelijkse uitzending van een nieuwe speelfilm. Dit gezamenlijke project zou de basis moeten vormen voor een hogere productiefrequentie met steun van de omroepen en het Nederlandse product toegankelijker moeten maken voor een groter publiek. Op termijn, volgens een gefaseerde aanpak, zouden voor realisering van dit plan 40 films per jaar beschikbaar moeten komen. Dit plan werd door de NVS van harte ondersteund en actief verder ontwikkeld. Tussen de NVS en The American Film Marketing Association (AFMA) kwam op 3 november 1995 een co-productie protocol tot stand waarin een kader werd geschapen voor co-producties in de Engelse taal tussen Amerikaanse en Nederlandse filmproducenten. Hieraan ging -vanaf het eerste initiatief van de heer Frans Afman- een voorbereidingsperiode van twee jaar vooraf, waarin tijdens internationale vergaderingen op de American Film Market, Cannes en de MIFED, over de inhoud van een protocol werd gediscussieerd. Deze unieke overeenkomst tussen beide vakorganisaties gold in eerste instantie voor leden van de NVS en de AFMA die zich actief met productie bezig hielden. De verwachting was dat films die op basis van dit protocol geproduceerd werden wellicht in aanmerking konden komen voor Nederlandse en EU-subsidies en dienovereenkomstig als Europese films gewaarmerkt zouden kunnen worden en dat de mogelijkheid om meer films te produceren en internationaal te licenceren zou worden verruimd, waardoor er ook nieuwe kansen voor Europese samenwerkingsverbanden in productie en distributie zouden worden geschapen. In het kader van de overeenkomst werden door de NVS en de AFMA bedrijfsprofielen van hun leden uitgewisseld. In de samenstelling van het bestuur kwam een verandering doordat de heer L.J.M. Geels te kennen gaf na afloop van zijn eerste termijn het voorzitterschap van de vereniging neer te willen leggen. De heer R.W.M.M. Scholten werd vervolgens, op voordracht van het bestuur door de algemene ledenvergadering benoemd tot voorzitter, voor de periode

Jaarverslagen | 1995 | | pagina 21