-f Vooruitzichten Overwogen wordt een reis naar Londen te organiseren voor een beperkte groep operateurs, om het filmmuseum aldaar te gaan bezoeken. De kosten die het geheel met zich mee zullen gaan brengen kunnen echter een positieve besluitvorming, begin 1996, in de weg staan. Getracht zal worden, om het voor de selecte groep operateurs zo aantrekkelijk mogelijk te maken, om door middel van sponsoring deze reis te financieren. De vooruitzichten voor de Stichting zijn voor 1996 wederom gunstig te noemen mede door de bijdrage, die de komende twee jaar nog wordt ontvangen van de NVB en de schenking van f 25.000,- die in het verslagjaar van MGM Cinemas werd ontvangen. MGM heeft van de Stichting hiervoor 24 A- en 24 B-cursussen ontvangen welke bestemd zijn voor de cabines in hun theaters. De positie, in financieel opzicht, is momenteel goed te noemen, het grote aantal aanmeldingen van cursisten in het verslagjaar heeft hier ook een bijdrage aan geleverd. Het bestuur wil het komende jaar gaan bekijken of het mogelijk is een "praktijkruimte" in te kunnen gaan richten. Deze ruimte zal dusdanig ingericht moeten gaan worden dat het mogelijk is om operateurs verder in bijvoorbeeld storingen en filmbehandeling te kunnen begeleiden en te onderwijzen. Ook zal moeten worden bekeken of het mogelijk is met bepaalde technisch ingestelde onderwijsinstellingen een vorm van samenwerking aan te gaan. Waar het bestuur zich momenteel zorgen over maakt, is het aanbod van jonge goed onderrichte technische personen die mee willen werken aan de Stichting. Zoals al een paar jaar wordt geschreven komt een aantal bestuursleden en examinatoren op een leeftijd dat men gaat overwegen een punt achter hun actieve loopbaan te wiWef^gaan zetten. Om te continuïteit binnen de Stichting te kunnen waarborgen is opvolging door jongeren binnen een tijdsbestek van enkele jaren vereist.

Jaarverslagen | 1995 | | pagina 46