Op aandringen van de NFC werd door OCenW wel toegezegd dat de bijdrage aan het Kunstenplan 1993 - 1996 die reeds door de bedrijfstak was voldaan (een bedrag van 2.000.000,-) zou worden teruggestort ten behoeve van de Stichting Marketing Communicatie, en de nog verschuldigde bijdrage over 1995 en 1996 zou worden kwijtgescholden. Van deze ontwikkelingen werd door het NFC-bestuur regelmatig verslag gedaan in de verenigingen en aan de Federatieraad. De uitkomsten werden door het bestuur in september voorgelegd aan de Federatieraad, die zijn goedkeuring aan de overeenkomst verleende, die in principe voor een periode van tien jaar zou worden aangegaan (maar na vijf jaar zal worden geëvalueerd of zoveel eerder als maatschappelijke ontwikkelingen daartoe aanleiding geven). Op 27 oktober werd vervolgens in Movieworld te Scheveningen door staatssecretaris A.Nuis, R.Wijsmuller, J.van Dommelen, H.J.A.Tijssen en Monique van de Ven de laatste in haar functie van bestuurslid van het Nederlands Fonds voor de Film) de overeenkomst tussen het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen, de NFC en het Nederlands Fonds voor de Film getekend, waarna deBTW-verlaging^p het bioscoopkaartje per 1 januari 1996 werd teruggebracht van 1775%"naar 6%. In 1994 had de Federatieraad zich positief uitgesproken over een voorstel om de inkomsten uit contributiegelden te vervangen door een bijdrage aan de organisatie van 25 cent per bezoeker. Op basis van een notitie van het bureau werd binnen de verenigingen uitgebreid aandacht aan deze materie besteed, waarna de respectievelijke gedelegeerden met de standpunten van hun achterban terugkwamen in het Federatiebestuur. Al snel bleek dat een bijdrage van 25 cent enerzijds meer geld zou opbrengen dan de organisatie behoefde en anderzijds een zware wissel zou trekken op de financiële mogelijkheden van de leden. Ten opzichte van de bestaande contributieheffing betekende 25 cent per bezoeker een te grote verzwaring van de lasten. Het plan werd daarom gedevalueerd tot een "15 cent plan". Ondanks het aanvankelijke enthousiasme gaf het voornemen de financiering op

Jaarverslagen | 1995 | | pagina 7