Federatieraad Het Federatiebestuur was aan het einde van het verslagjaar als volgt samengesteld: R. Wijsmuller, voorzitter, J. van Dommelen, vice-voorzitter en penningmeester, P. Zonderland en H.J.A. Tijssen, algemeen secretaris. In februari trad de heer W.H.J.J.M. van Wouw uit het bestuur, in verband met zijn vertrek bij Pathé Cinemas. Hij werd vervangen door de heer L. Nielsen. Na zijn afscheid als NFC-voorzitter in 1993 was de heer drs. J.Ph. Wolff nog actief als bestuurslid. Hij stelde zich in 1996 niet meer beschikbaar voor een volgende termijn. In zijn plaats trad de heer W.H.H. Ruyters toe tot het college. Reeds in 1995 was besloten om een (informeel) dagelijks bestuur in te stellen om de slagvaardigheid van het bestuur verder te vergroten. In het verslagjaar besloot het bestuur aan de Federatieraad voor te stellen de statuten van de NFC zodanig aan te passen dat een dergelijk dagelijks bestuur zou worden geformaliseerd. De Federatieraad kwam op 2 juli en op 17 december bijeen. In de zomer-bijeenkomst werden door de Federatieraad, op voordracht vanuit de verenigingen, de heren J. van Dommelen, j.B.M. Heijl en mr. H.J. Pos herbenoemd voor een volgende termijn als bestuurslid van de NFC. Nieuw benoemd werden de heren W.H.H. Ruyters en R.W.M.M. Scholten. De laatste maakte ook in 1995 al deel uit van het bestuur. De voorzitter, de heer R. Wijsmuller werd bij acclamatie herbenoemd voor een nieuwe termijn. Tevens kwamen voorstellen van het bestuur aan de orde om het informele dagelijks bestuur een statutaire status te geven en te komen tot benoeming van plaatsvervangende bestuursleden. Dit zou enerzijds het functioneren van het bestuur ten goede komen, doordat het dagelijks bestuur dan ook formeel op zou kunnen treden teneinde de snelheid in bepaalde procedures te bevorderen, en anderzijds de benoeming van plaatsvervangers het j J.B.M. Heijl, L Nielsen, Mr. H. Pos, W.H.H. Ruyters, R.W.M.M. Scholten,

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 10