Eretekens Federatiebure au De Raad van Toezicht kwam één keer bijeen ter behandeling van een klacht van de NVF tegen een tweetal leden, in verband met het zonder de vereiste dispensatie vervroegd uitbrengen van speelfilms op video. In 1996 zijn 36 zilveren eretekens verstrekt aan personen die tien jaar bij ondernemingen in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf werkzaam zijn geweest. Er werden 7 gouden eretekens verstrekt voor een 25-jarig dienstverband binnen de bedrijfstak en 4 gouden eretekens met diamant voor een dienstverband van 40 jaar. Het Federatiebureau fungeert als algemeen secretariaat van de NFC, de aangesloten verenigingen en de diverse stichtingen. Vanuit het bureau wordt zorggedragen voor beleidsvoorbereiding en uitvoering, correspondentie, informatieverstrekking aan leden en niet-leden, persvoorlichting, coördinatie van werkzaamheden en logistieke ondersteuning. Tevens werd vanuit het bureau gezorgd voor de verzameling en presentatie van een veelvoud aan statistische gegevens. Hoewel er veelvuldig een beroep werd gedaan op het bureau om cijfers van uiteenlopende aard te leveren, was een veel gehoorde klacht dat er vaak lange tijd overheen gaat voordat actuele cijfers aangeleverd kunnen worden. Deze klacht is door het bureau doorgespeeld aan het bestuur met de aantekening dat enkele concerns niet in staat zijn om snel de benodigde data te verstrekken, waardoor er een aanzienlijke vertraging ontstaat. Het bestuur heeft hier kennis van genomen en toegezegd te zullen bevorderen dat aanlevering van cijfers sneller plaatsvindt. Het bureau stond onder leiding van de algemeen secretaris H.J.A. Tijssen.

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 13