filmverhuurder wordt betaald (de filmhuur) en dat binnen Europees verband onderzoek naar deze materie zal worden gedaan. Uiteindelijk kwamen partijen overeen dat ook het BUMA-tarief zou worden gedeeld, in ruil waarvoor de NVB zijn claims m.b.t. de vooraftrek liet varen. Nadat zowel de BTW als de BUMA waren geregeld, was de weg vrij om verder te praten over onderwerpen als de window-regeling en algemene voorwaarden van vertoning, waarvoor de NVF een uitgebreid voorstel had gedaan. Met deze besprekingen werd overigens eerst in 1997 aangevangen. Tijdens de Cinema Expo, die ook dit jaar in de Amsterdamse RAI plaatsvond, was door het bestuur een algemene ledenbijeenkomst georganiseerd, waar uitgebreid werd stilgestaan bij een aantal belangrijke zaken die binnen de vereniging speelden. Helaas moest het bestuur constateren dat de opkomst slechts matig was. De geringe betrokkenheid van de leden bij de vereniging was (en is) overigens een blijvend punt van zorg. Vanuit de NVB werd een voordracht gedaan aan de Federatieraad om de heren J. van Dommelen en W.H.H. Ruyters te herbenoemen respectievelijk benoemen tot lid van het NFC bestuur. Binnen de Exploitantenraad werd hierbij geconstateerd, dat op termijn dient te worden gezorgd voor bestuurlijke continuïteit. Door de concentratie in de bedrijfstak van de afgelopen jaren zijn er slechts een gering aantal personen beschikbaar voor bestuurlijke functies. Als niet tijdig voor aanvulling van deze smalle basis kan worden gezorgd, dreigt in de toekomst een vacuüm te ontstaan. M.n. jongere exploitanten zouden moeten worden geïnteresseerd voor bestuurlijke taken. De Exploitantenraad was als volgt samengesteld: Categorie A: J. van Dommelen (plv. W. van Dommelen), drs. J.Ph. Wolff (plv. mevrouw drs. M.L Wolff), W.H.H. Ruyters en L Nielsen; categorie B: A.T. Abeln (plv. Th. Abeln), G. Kuipers (plv. J.j. Rump), R. van der Meuten (plv. A.J. Vos), P.M. Nieuwendijk (plv. mevrouw M.E. Nieuwendijk-Lievenboom), G.J.F.M. Nohlmans (plv. H.J.H. Winkens), J.M. Punt

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 15