Windowreglement Filmkeuring Tijdens de besprekingen met de NVB én de vergaderingen van het NFC Bestuur was ook de naleving en controle op de naleving van het in 1993 ondertekende uitgebreide interne gedachtenwisseling tot gevolg over een noodzakelijk geachte aanpassing van het windowreglement. Daarnaast werd n.a.v. diverse gebeurtenissen door de vereniging besloten een klacht aanhangig te maken bij de Raad van Toezicht tegen twee leden van de vereniging. Dit gebeurde nadat geconstateerd werd dat van beide verhuurders een film eerder op video was verschenen dan na de toegestane window van 6 maanden. Beide zaken werden in december 1996 door de Raad van Toezicht van de NFC behandeld. De discussies over het windowreglement leidde ook tot diverse gesprekken tussen de NVPI en de NVF. Tijdens deze besprekingen werd getracht te komen tot een aanpassing van het reglement met dien verstande dat deze beter afgestemd zou worden op de dagelijkse praktijk, er meer rekening zou worden gehouden met de economische belangen van een film, (nieuwe) mediavormen én meerdere belangenorganisaties het document door ondertekening zouden erkennen. Bovendien zou er een systematiek van objectieve toetsingscriteria moeten komen voor het al dan niet toestaan van dispensatie. De gesprekken over aanpassing van het windowreglement zouden in 1997 worden voortgezet. Met grote aandacht volgden de leden filmverhuurders in 1996 de ontwikkelingen op het gebied van de keuring van films. Door de media werd er veel aandacht besteed aan de door de overheid noodzakelijk geachte aanscherping van controle op geweld en sex op TV. Hierdoor leek de door de vereniging geprefereerde vervanging van keuring door de Nederlandse Filmkeuring door een systeem van zelfregulering op korte termijn niet haalbaar. Hierin kwam verandering door de uitspraken van Staatssecretaris Terpstra van VWS tijdens de ondertekening van het Hernieuwd Convenant Videovoorlichting met de videobranche in mei van 1996. Zij kondigde aan op termijn ...geen reden van bestaan meer [te zien] voor een apart overheidsorgaan als de j windowreglement door de vereniging onderwerp van gesprek. Dit had een

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 22