Examens "bedrijfshulpverlener" op te starten. Deze cursus bestaat uit twee gedeelten, te weten een brandweergedeelte en een EHBO-gedeelte. Beide gedeelten kunnen door maximaal 15 personen gelijktijdig worden bestudeerd bij de diverse regionale opleidingscentra, aangesloten bij het NIBRA. Het bestuur is in overleg getreden met de NVB teneinde deze nieuwe cursus gezamenlijk onder de aandacht te brengen. De NVB werd verzocht om de exploitanten te wijzen op de wettelijke verplichting tot het benoemen van een aantal gediplomeerde bedrijfshulpverleners in elke vestiging. In 1997 zal een start worden gemaakt met de cursus. In 1996 werden er wederom een voor- en najaarsexamen afgenomen. Het voorjaarsexamen werd op dinsdag 16 april afgenomen in het Grand Théatre te Amersfoort. Het najaarsexamen werd op dinsdag 22 oktober in Pathé Schouwburgplein te Rotterdam afgenomen. Het bestuur is Jogchem's Theaters BV en Pathé Cinemas BV erkentelijk voor het belangeloos beschikbaar stellen van hun theaters. Voor het examen op 16 april te Amersfoort werden 41 kandidaten aangemeld. 33 Voor het A-diploma, 4 voor een herexamen en 4 voor het B-diploma. Voor het A-diploma slaagden 13 kandidaten in één keer (40%), 12 kandidaten kregen toestemming voor een herexamen (één vak) en 8 kandidaten werden volledig afgewezen. De 4 herexamen-kandidaten slaagden allen. Eén van de 4 B-kandidaten had zich tevoren afgemeld. Twee B-kandidaten gingen op voor een volledig examen. Eén slaagde volledig, de ander werd op alle vakken afgewezen, de vierde B-kandidaat slaagde voor zijn herexamen. Voor het examen op 22 oktober te Rotterdam werden 43 kandidaten aangemeld. Hiervan 29 voor het A-diploma, 11 voor een herexamen A en 3 voor het B-diploma. Van de 29 kandidaten hadden zich twee afgemeld, zodat er 27 kandidaten overbleven. Hiervan slaagden er 14 in één maal (52%), 3 kandidaten kregen toestemming voor een herexamen (één vak) en

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 42