Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders Bestuur Hercules Checking Service Dagelijks Bestuur In 1997 nam de vereniging afscheid van haar voorzitter J.B.M. Heijl, in verband met zijn vertrek bij Warner Bros. Hij werd opgevolgd door P. Zonderland. D. de Lille werd vervolgens gekozen tot vice-voorzitter. De verschuivingen veroorzaakten een vacature in het bestuur voor een independent. besloten werd een Dagelijks Bestuur in het leven te roepen. Dit bestuur, bestaande uit de voorzitter, vice- voorzitter en penningmeester, moet zich bezighouden met de dagelijkse gang van zaken. Zij rapporteert aan het bestuur dat haar beleid vervolgens twee maal per jaar verantwoordt aan de algemene ledenvergadering. die in 1997 opnieuw onderwerp van gesprek was. Hoewel de vereniging uiteindelijk een positieve houding aannam t.o.v. het lidmaatschap van Cinemien werd deze in '97 niet tot stand gebracht (zie ook verslag Overleg ANF). Aan het einde van het verslagjaar telde de NVF 15 leden. Na diverse pogingen van de NVF om een goed systeem van bioscoop controles op poten te zetten, werd in het verslagjaar een samenwerking aangegaan met zowel Deloitte Touche als RMB Nederland en Cine-View Advertising. Door Deloitte Touche werden, in opdracht van de NVF, in november in een aantal bioscopen bezoekerscontroles uitgevoerd. Dit gebeurde in de vorm van zogeheten "stille" controles - waarbij door de accountants anoniem werd geteld - en in de vorm van controles waarbij de accountants hun opgave controleerden met die van de bedrijfsleiding. De samenwerking met RMB en Cine-View behelste een kwaliteitscontrole van het gebruik van dia's, commercials, trailers en overig publiciteitsmateriaal. Deze vacature werd opgevuld door M. Punt. Aan het einde van het verslagjaar bestond het bestuur van de vereniging uit: P. Zonderland, voorzitter D. de Lille, vice-voorzitter Mr. H. Pos, penningmeester Mw. K. Dilweg M. van Praag R. Wijsmuller M. Punt In 1997 werd door de vereniging gesproken over haar functioneren. Dit leidde er uiteindelijk toe dat Lidmaat schappen In het verslagjaar werd het lidmaatschap van de vereniging aangevraagd door Paradiso Filmed Entertainment Nederland B.V., Cinemien Film en Video Distributie en Nature Conservation Films B.V. (NCF). De aanvraag van Paradiso werd in het verslagjaar gehonoreerd. Die van NCF daarentegen zou pas begin '98 worden behandeld. De aanvraag van Cinemien ging gepaard met een herhaling van de discussie over gesubsidieerde distributie en de Associatie overeenkomst tussen NFC en ANF,

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 13