13 breiden van vijf naar zeven, teneinde meer bestuurlijk draagvlak te krijgen. De algemene ledenvergadering ging hiermee akkoord. De extra zetels werden ingevuld door M. Lagestee en D. Rijneke. Omdat in de loop van het jaar H. de Weers als bestuurder aftrad ontstond er alsnog een vacature, die aan het einde van het jaar nog niet was ingevuld. F. Bak legde zijn functie als penning meester neer, waarna G. Visscher als schatbewaarder optrad. Het bestuur kwam vijf maal bijeen om de lopende zaken de bespreken, waaronder de activiteiten van de NVS- vertegenwoordigers in het SFO, de NFC en het overleg met het Nederlands Fonds voor de Film. Het bestuur bestond aan het einde van het verslagjaar uit R.W.M.M. Scholten, voorzitter, G. Visscher, vice-voorzitter/penning- meester, F. Bak, M. Lagestee, D. Rijneke en P. Voorthuysen. Hieronder volgt een overzicht van de in 1997 uitgebrachte Nederlandse speelfilms, in volgorde van premièredatum: productiemaatschappij Studio Nieuwe Gronden (R. Scholten) Kasander Wigman Productions B.V (K. Kasander, D. Wigman) (copr.) Staccato Films (E. Rechsteiner) (copr.) Big River Film (V. Franke) Basement Holding B.V. (L. Geels) M&B Film B.V. (R. Koot) Studio Nieuwe Gronden (R. Scholten) Taiga Films (G. Sluizer) (copr.) Emerald Films (0. Seunke) Meerkat Productions B.V. (F. de Nooijer) CinéTé Filmproductie B.V. (W. Thijssen) Heldin Films (E. de Vos) Lowland Pictures B.V. (R. Seegers) (copr.) titel première De Kersenpluk 9 Jan. The Pillow Book 20 mrt. Buenos Aires vice versa 20 mrt. Hufters en Hofdames 3 apr. Karakter 17 apr. All Stars 2 mei Broos 18 sep. Dying to go home 25 sep. De Gordel van Smaragd 2 okt. Exit 16 okt. Gaston's war 23 okt. Liefde en Geluk 27 nov. The Gambler/ de Speler 11 dec. Liar Liar

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 15