De Leo Claassen Stichting 18 Cursussen xamens Het algemeen bestuur bestond in het verslagjaar uit de heren C. Lambregts, voorzitter, J. van de Belt, secretaris, H.Berg, penningmeester, E.j. Bovenlander, G.B. de Graaff en D.J.H. Swart. Het^ dagelijks bestuur bestond uit C. Lambregts, J.van de Belt en H. Berg. Het dagelijks bestuur kwam in het verslagjaar eenmaal in vergadering bijeen. Het algemeen bestuur heeft in het verslagjaar vier keer vergaderd. Statutair zijn de heren C. Lambregts en D.J.H. Swart aan het eind van het verslagjaar afgetreden. Beide heren werden herbenoemd. De ondersteuning van het secretariaat geschiedde op het kantoor van de NFC door mevrouw D. Stobbe. In het verslagjaar hebben 51 cursisten zich in laten schrijven voor de cursus bioscoopoperateur A en 19 cursisten voor de cursus Bioscoopoperateur B. Het aantal nieuwe cursisten voor de A-cursus liep, net als in het vorige verslagjaar, enigszins terug. Het aantal nieuwe cursisten voor de B-cursus vertoonde voor het eerst sinds jaren een stijgende lijn. Bioscoop i;e Bios in Heerenveen Aan het eind van het verslagjaar hadden 25 cursisten zich aangemeld voor de cursus Bedrijfshulpverlener, welke het bestuur in samenspraak met het NIBRA heeft opgestart. Een aantal van deze cursisten is in de maand december reeds met de opleiding begonnen. De verwachting is dat in 1998 een groot aantal personen aan deze cursus wil deelnemen. We zullen er wel voor moeten waar schuwen dat het enige maanden kan duren voor men voor deze cursus opgeroepen kan worden, daar wij zeker niet de enige zijn die aan deze cursus willen deelnemen. Het NIBRA zal in 1998 zeer waarschijnlijk 100.000 personen onder moeten brengen bij de diverse opleidings centra in het land. In het verslagjaar werd er wederom een voor- en najaarsexamen afgenomen. Het voorjaarsexamen werd op dinsdag 22 april afgenomen in het Grand Théatre te Amersfoort. Het najaarsexamen werd op dinsdag 11 november afgenomen in Pathé Schouwburgplein te Rotterdam. Het bestuur is Jogchem's Theaters B.V. en Pathé Cinemas B.V. erkentelijk voor het belangeloos beschikbaar stellen van hun theaters. Voor het examen op 22 april te Amersfoort werden 43 kandidaten aangemeld. Hiervan 35 voor het A- diploma, 4 voor een herexamen A en 4 voor het B-diploma. Eén kandidaat, die een volledig examen moest afleggen voor het A-diploma, heeft zich op de dag van het examen afgemeld. Voor het A-diploma slaagden 17 kandidaten in één keer (50%), 6 kandidaten kregen toestemming voor een herexamen (één vak) en 8 kandidaten werden volledig afgewezen. Van de 4 herexamenkandidaten slaagden er 3. Van de 6 kandidaten die binnen één jaar een herexamen mogen afleggen haalden er 4 een onvoldoende voor

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 20