19 Vooruitzichten het vak cabinepraktijk en dat komt maar zelden voor. Van de 4 B-kandidaten slaagden er twee in één keer. Eén kandidaat mag binnen een jaar een herexamen afleggen in één vak. De andere kandidaat die werd De overige kandidaten werden afgewezen. De 4 kandidaten die herexamen mochten afleggen in één vak zijn allen geslaagd. Voor het B-diploma hadden zich 7 kandidaten aangemeld, na twee afgewezen voor het B-diploma haalde voor geen van de vier vakken een voldoende. Voor het examen op 11 november te Rotterdam werden 37 kandidaten aangemeld. Hiervan 26 voor het A- diploma, 4 voor een herexamen A en 7 voor het B-diploma. Eén kandidaat, die een volledig examen af moest leggen voor het A-diploma, had zich afgemeld. De 25 overgebleven kandidaten die een volledig examen moesten afleggen voor het A-diploma slaagden er 11 in één keer (44%), 6 kandidaten mogen binnen één jaar een herexamen afleggen in één vak. afmeldingen bleven er 5 kandidaten over die een volledig examen moesten afleggen. Van deze 5 kandidaten slaagden er 3 in één keer, de andere 2 kandidaten werden volledig afgewezen. De examenkosten tijdens het verslagjaar bedroegen voor het A- diploma 75,-, voor het B-diploma f 100,- en voor een herexamen 40,-. De toekomst van de stichting geeft aan het eind van het verslagjaar een financieel redelijk gunstig beeld te zien. Van de zijde van de NVB werd in het verslagjaar wederom een financiële bijdrage ontvangen, welke geconti nueerd zal worden in 1998. Binnen de Sociale Commissie heeft men in het verslagjaar van gedachten gewisseld over de toekomst van de stichting. De vertegenwoordigers van zowel werkgevers als werknemers waren het er over eens dat de Leo Claassen Stichting een instituut diende te worden voor diverse opleidingen binnen de bedrijfstak, waarvan de huidige technische opleiding er één zal zijn. Binnen deze commissie is voorgesteld om de stichting om te bouwen tot een paritaire' instelling waarin binnen het bestuur werkgevers en werknemers in evenredigheid vertegenwoordigd zullen zijn. Dit hield in dat de huidige statuten van de stichting moesten worden aangepast. Door op deze manier de stichting een publiekrechtelijke status te geven dienen de mogelijkheden zich aan dat de stichting subsidiegelden kan gaan aanvragen. Het huidige bestuur maakt zich enige zorgen voor de toekomst omdat het aanbod van jonge, goed geschoolde technische personen uitblijft om functies binnen de stichting te gaan vervullen. Reeds eerder werd opgemerkt dat enkele bestuursleden en examinatoren, gezien hun leeftijd, overwegen om de actieve werkzaam heden voor de stichting te beëindigen. Maar opvolging ontbreekt.

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 21