De leo Claassen Stichting 1998 was een overgangsjaar voor de stichting. Het opleidingsinstituut voor technisch bioscooppersoneel (operateurs) werd halverwege het jaar omgevormd tot een instelling die alle opleidingen binnen de bioscoopsector zou gaan coördineren. Tot jLJüJ^ werd de stichting bestuurd door de heren C. Lambregts, voorzitter, J. van de Belt, secretaris, H. Berg, penningmeester, E.J. Bovelander, G.B. de Graaff en D.J.H. Swart. Per 1 juli werden door de NVB en FNV KIEM nieuwe bestuurders aangewezen: de heren C. Lambregts, voorzitter, R. Sterk, C.W. Verschuuren en J.A.A. Wientjes van werkgeverszijde en de heren J. van de Belt, S. Custers en G. B. de Graaff van werknemers- zijde. Laatst genoemde afvaardiging kende nog één vacature, die in het verslagjaar niet werd ingevuld. Als ambtelijk secretaris werd benoemd de heer F.J.M, van der Putte. Het voormalige bestuur bleef binnen de stichting nieuwe stijl actief als werkgroep Techniek, verantwoordelijk voor de operateursopleiding. Uit waardering voor het werk dat de oud-bestuursleden gedurende een groot aantal jaren voor De Leo Claassen Stichting hebben verricht, ontvingen zij begin 1999 een speciale technische onderscheiding van het NFC bestuur, in de vorm van een afgietsel van het bekende Malthezer kruis. Een van de eerste taken van het nieuwe bestuur was om op basis van Liovie Palace, Zoetermeer de in 1997 gemaakte CAO afspraken, de eerste lijnen uit te zetten voor opleidingen ten behoeve van servicemedewerkers en bedrijfsleiders. Aan de hand van een inventarisatie van de opleidingsbehoefte werd een briefing opgesteld voor een viertal aanbieders van personeels opleidingen, die werden uitgenodigd op basis van de wensen een offerte uit te brengen. Kern van de briefing was een cursus 'gastgericht werken' en een cursus 'sociale hygiëne' voor servicemedewerkers en een cursus middenmanagement voor bedrijfsleiders. Ook de operateursopleiding werd tegen het licht gehouden. Naar bleek kwam de bestaande opleiding niet meer Tegemoet aan de toenemende behoefte om de scholing binnen een korter tijdsbestek af te ronden. Een aangepaste opzet en een verdere professionalisering van de technische opleiding, vormde daarmee een tweede prioriteit van het bestuur. Aan de werkgroep techniek werd verzocht hier een eerste aanzet voor te geven. Voor de cursus operateur A lieten zich 48 cursisten inschrijven en voor de cursus operateur B 15. Uiteraard vonden in 1998 ook de gebruikelijke examens plaats voor operateurs: een voorjaarsexamen op 14 april en een najaarsexamen op 10 november. Jogchem's Theaters en Pathé Cinemas stelden belangeloos theaters beschikbaar voor beide examens. De cursus bedrijfshulpverlening werd in samenwerking met het NIBRA gecontinueerd. Voor deze cursus werden 196 aanmeldingen ontvangen.

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 17